Младок посрами Гришо в Акапулко

0
0
377

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Акапулко, Мексико, който е от категория АТП 500. Най-добрият ни тенисист отстъпи с 4:6, 6:7 (2) на Лоренцо Музети от Италия, който започна турнира от квалификациите. Срещата продължи 130 минути. Загубата е срамна за българина, защото съперникът му е само на 19 години и в момента е 120-и в световната ранглиста. В допълнение Музети пропиля шест мачбола, преди да затвори срещата в мексиканския курорт.
Димитров изостана с 1:4 в първия сет, но успя да изравни на 4:4. За съжаление Григор допусна нов пробив в гейм №10 и загуби сета с 4:6.

Димитров стигна първи до пробив във втората част за 3:2, но Музети отговори веднага с рибрейк за 3:3. При 4:5 Григор спаси четири мачбола (три последователни) на собствен сервис и изравни на 5:5. Димитров отрази още един мачбол при 5:6 и вкара втория сет в тайбрек. В него 19-годишният Музети поведе с 6:2 т. и затвори мача със 7:3 т.
Димитров имаше затруднения в мача, като те дойдоха от многото грешки и неубедителния начален удар. Той приключи с 63% успеваемост в разиграванията при вкаран първи сервис. Така той изигра само три двубоя в Акапулко.
За българина това беше първи турнир от месец насам, след като получи контузия в четвъртфиналите на Australian Open, където беше спрян заради контузия.

Димитров е шампион в Акапулко през 2014 г., а през миналата година стигна до полуфиналите, където отстъпи пред бъдещия шампион Рафаел Надал. Сега той пропусна чудесен шанс да се върне в топ 15 на световната ранглиста.

Снимка: БФТенис