Роналдо тегли Португалия, Германия се измъкна срещу Унгария

4
0
554

Кристиано Роналдо за пореден път тегли Португалия. Големият нападател вкара и двата гола от дузпи за 2:2 със световния шампион Франция в голямото дерби на група F на Евро 2020. 5-кратният носител на “Златната топка” откри от наказателен удар в 31-ата минута за символичните домакини, а в края на полувремето на “Пушкаш Арена” в Будапеща Карим Бензема изравни – също от бялата точка. Футболистът на Реал Мадрид направи обрата в 47-ата, но в 60-ата Кристиано превърна в гол още една дузпа.

Така Португалия събра 4 т. и остана на третото място, но се класира за 1/8-финалите като един от четирите най-добри трети отбора.
Също така Роналдо тъкмо изравни вечния рекорд на Али Даеи за най-много голове за национален отбор. Португалецът вече е със 109 попадения, с колкото е и настоящият рекордьор от Иран. На Евро 2020 CR7 вече е с пет попадения в три мача. Просто е въпрос на време Роналдо еднолично да излезе еднолично на върховата позиция.

А в другия мач от групата Германия премина през иглени уши в мача с Унгария. На “Алианц Арена” в Мюнхен срещата завърши 2:2, като Маншафтът изравни в последните минути. Преди скъпоценния гол във временното класиране тимът на Йоги Льов беше последен, но със спасително попадение на Леон Горецка (84), немците си подсигури още евроизяви.
Преди това се беше разписал още и Кай Хаверц (66), а точни за “маджарите” бяха Адам Салай (11) и Ондраш Шефер (68).