Виктор Генев спаси Ботев Пд срещу Хебър

0
0
298

Ботев Пловдив постигна първата си победа като гост от началото на сезона в efbet Лига. В среща от 16-ия кръг “канарчетата” надиграха новака Хебър с 2:1. Срещата се игра на Националния стадион в София. В герой за Ботев се превърна капитанът на тима Виктор Генев, който вкара победния гол в 80-ата минута.
С успеха Ботев събра 16 точки, с които остава на десето място в класирането. Хебър е на 14-о място с 11 т.
Иначе този път “канарите” трябва да са доволни от реферите. Често те се оплакват от тях.

Мачът на ст. “Васил Левски” не започна с особено високо темпо и в първите 20 минути не се случи нищо интересно. Първата добра възможност за гол бе за символичните домакини от Хебър в 22-рата минута, но Венсан Марсел стреля над вратата от добра позиция.

Само три минути след това обаче Ботев получи правото да изпълни дузпа. Вратарят на домакините Петър Дебърлиев събори в наказателното поле Мохамед Брахими и от 11-те метра Антоан Бароан не сбърка за 0:1.
До края на първото полувреме играта продължи да бъде равностойна, без добри шансове за нов гол.

Хебър обаче успя да натисне съперника си в началото на второто полувреме. Венсан Марсел се засуети в една ситуация минути след старта на второто полувреме, в която можеше да комбинира с Богомил Божуркин, но Реда Рабей му отне топката. Активизацията в редиците на пазарджиклии обаче даде резултат в 57-мата минута. Божуркин направи добър пробив по лявото крило и върна по земя в близост до границата на наказателното поле. Топката стигна до непокрития Хлеб Бухал, който с диагонален удар вкара за 1:1.

Ботев можеше да си върне аванса в 68-мата минута, но на три пъти в рамките на минута гредите спасиха вратата на Хебър. Първо удар на Брахими се отби в лявата греда, а при добавката Елвис Ману намери напречната. Секунди след това резервата Николай Минков направи грандиозен пропуск, след като на празна врата от около четири метра уцели дясната греда на вратата на Дебърлиев.

Все пак пловдивчани намериха път към гола, макар и чрез централния защитник Виктор Генев. В 80-ата минута капитанът на гостите се извиси над всички при центриране от корнер на Емануел Току и с глава реализира за 1:2.

До края на двубоя Хебър опита да изравни отново, но футболистите на Владимир Манчев не успяха да постигнат тази цел.

Снимка: Ботев Пд