Филаделфия взе лидерската битка с Бруклин

0
0
316

Филаделфия 76 спечели у дома срещу Бруклин Нетс със 123:117 т. (32:28, 33:30, 29:26, 29:33) и взе предимство в битката със съперника за лидерската позиция в Източната конференция. След този двубой Филаделфия са първи с актив 38 победи и 17 загуби, докато Бруклин продължават да им дишат във врата с 37 успеха и 18 поражения.

С основен принос за победата на домакините бе звездата на тима Джоел Ембийд. Камерунският център направи голям мач, в който реализира дабъл-дабъл от 39 точки и 13 борби. Ембийд, който има дотук през сезона средно 29.6 т., 11.0 борби, 3.1 асистенции, 1.5 чадъра и 1.1 откраднати топки на мач и за пореден път показа, че ако не бе изпуснал толкова мачове поради контузия, наградата MVP през редовния сезон щеше да му бъде вързана в кърпа. Неговият съотборник Тобайъс Харис също се представи отлично, вкарвайки 26 т., към които добави 5 борби и 3 асистенции. Гардът Бен Симънс се размина с дабъл-дабъл, след като завърши със 17 т., 4 борби, 9 асистенции и 3 откраднати топки, а Шейк Милтън отново се включи добре от резервната скамейка с 15 т. и 4 асистенции.

Бруклин, които в този мач бяха без четири от звездите си, стопиха пасив от 22 точки през четвъртата част до само три малко преди края на мача, но в крайна сметка не успяха да се преборят за крайната победа. Кевин Дюрант и Блейк Грифин получиха почивка в този мач, ЛаМаркъс Олдридж бе запазен поради лек вирус, докато Джеймс Хардън продължава да се възстановява от контузия, която получи преди няколко срещи. В тяхно отсъствие отново се отличи друг от лидерите на тима Кайри Ървинг. Той приключи срещата с 37 точки, 3 борби и 9 асистенции. Центърът ДеАндре Джордан записа дабъл-дабъл от 12 т., 14 борби и 5 асистенции, а други трима баскетболисти на “мрежите” завършиха с двуцифрен точков актив. Ландри Шамет със 17 т., Джеф Грийн с 15 и Брус Браун с 14 т. също бяха на ниво, но не успяха да запълнят празнината, оставена от лидерите на тима.