Конър МакДейвид отново блести за Едмънтън

0
0
265

Едмънтън Ойлърс победи като домакин Монреал Канейдиънс с 4:1 и постигна четвърти успех в последните си 5 срещи в НХЛ. Победата на домакините отново в голяма степен бе заслуга на техния капитан Конър МакДейвид, който представи поредна порция изкуство на леда. Той реализира гол и подаде две асистенции в последните 10 минути на мача, с което Едмънтън обърнаха резултата, след като губеха с 0:1 до този момент. Голът на МакДейвид за 2:1 бе истински шедьовър, който влезе в новинарските емисии по целия свят. Той пое шайбата от средата на игрището, финтира два от защитниците на Монреал с убийствена бързина и прониза по невероятен начин стража Джейк Алън.

С двете асистенции, които подаде, МакДейвид закръгли броят им на 50 дотук през кампанията и заедно с 24-те отбелязани гола, които има, води убедително в класацията по системата гол + пас. Той има 74 точки през сезона, което прави средно по 1,68 на мач, с което води пред своя съотборник Леон Драйзайтл 63 т. (1,43 на мач) и Патрик Кейн (Чикаго Блекхоукс) – 57 т. (1,24 на мач).
Останалите голове за Едмънтън бяха дело на Итън Беър, Девин Шор и Йесе Пулюярви, като финландецът записа и една асистенция на името си. Стражът Майк Смит бе почти перфектен, отразявайки 22 от общо 23 удара към вратата си, за да запише 16 победа от 24 мача през този сезон.

Неговият колега под рамката за Монреал Кери Прайс пък получи контузия през първата третина и напусна на почивката с актив от 7 спасени шайби и без допуснат гол. Влезлият на негово място Джейк Алън отрази 25 шайби, но не бе в състояние да спре развихрилите се в самия край хокеисти на Едмънтън.
След тази загуба Канейдиънс остават на четвъртата позиция в Северната дивизия на НХЛ с актив от 47 пункта, а Ойлърс за позиция пред тях с вече 56 спечелени точки.