Новак Джокович с 90-а титла в кариерата

0
0
298

Новак Джокович спечели турнира от сериите АТП 500 в Астана на твърди кортове с награден фонд от 1 900 000 долара. На финала сръбският тенисист се наложи над гърка Стефанос Циципас с 6:3, 6:4 за час и 15 минути игра.

Това бе 90-а титла за Ноле в кариерата му и четвърта за този сезон. При положение, че на легендата не му беше позволено да играе на “Аустрелиън оупън” и на двете турнета в САЩ.
Това бе и седма поредна победа на Джокович над Циципас, като балансът между двамата е 8:2 за сърбина. С този успех Джокера тенисист си гарантира място на финалите на АТП в Торино. Той става петият тенисист за финала на сезона, след като местата вече си подсигуриха Карлос Алкарас, Рафаел Надал, Каспер Рууд и Стефанос Циципас.

В първия сет до 3:3 всеки вземаше подаването си. Джокович спечели сервиса си за 4:3, след това направи пробив и го затвърди, за да затвори първия сет с 6:3.
Във втората част също един пробив му бе достатъчен, като той поведе с 3:2, а след това и с 4:2, като запази аванса си до края. Сърбинът пропусна два мачбола при 5:4 на своя сервис, но при третата възможност не сбърка, след като съперникът му прати топката извън корта.

“Това е мечтана кариера за мен, продължавам да печеля титли. Това бе един от важните мачове, които исках да спечеля. Мина много време след “Уимбълдън”. Продължавам да се боря на всички турнири. За съжаление не успях да спечеля тази година на червени кортове на “Ролан Гарос” и в Мадрид”, каза 35-годишният Джокович след победата.