Джокович с мощна победа на старта на “Аустрелиън оупън”

0
0
239

Новак Джокович започна пътя си към десета титла от Откритото първенство на Австралия с победа с 6:3, 6:4, 6:0 над испанеца Роберто Карбайес Баеня. В двубоя от първия кръг на турнира сръбският тенисист нямаше големи затруднения и успя да затвори срещата за два часа и три минути игра. Единственият критичен момент за поставения под номер 4 в схемата бе в петия гейм на първия сет, когато Карбайес Баеня имаше три точки за пробив при 0:40. Джокович обаче отрази възможностите, които се бяха открили пред испанеца и веднага след това успя да пробие за 4:2 гейма.

Най-равностоен бе вторият сет, който отново бе спечелен от Джокович след пробив за 4:3 гейма. В третата част класата на сърбина бе демонстрирана в пълния й блясък и той не даде дори гейм на съперника си.
Джокович завърши мача с 9 аса и 41 печеливши удара, докато Карбайес Баеня направи само четири аса и 14 “уинъра”.

Във втория кръг Джокович ще играе с победителя от мача между френския квалификант Енцо Куако и боливиеца Уго Делиен. Двубоят между двамата трябваше да се изиграе днес, но това бе невъзможно заради лошото време в Мелбърн. При евентуален нов успех във втория Джокович може да играе в третия кръг с Григор Димитров, стига преди това той да преодолее друг сърбин – Ласло Джере. Гришо се справи с корав руснак на старта на първия за сезона турнир от Големия шлем.

Снимка: Туитър