Гонят Франк де Бур от Нидерландия

0
0
265

Франк де Бур може съвсем скоро да бъде освободен от селекционерския пост на Нидерландия. Това съобщи в една от социалните мрежи журналистът от “Гадзета дело Спорт” Николо Шира. Повечето членове на борда на Кралския нидерландски футболен съюз не са доволни от резултатите на тима под негово ръководство.
Вчера Нидерландия загуби от Чехия с 0:2 на осминафиналите на Евро 2020 и отпадна от турнира. В груповата фаза отборът обаче спечели и трите си мача. Най-големият проблем е, че специалистът не залага на схемата 4-3-3, зад която застана цялата държава, а вместо това се придържаше към своя стил с 5-3-2.

Срещу чехите голяма роля изигра и изгонването на защитник Матайс де Лихт. Бранителят на Ювентус призна вината си и поиска прошка. Де Лихт беше изгонен в началото на второто полувреме, след като при една ситуация игра умишлено с ръка, след като бе на път да загуби топката. Първоначално реферът му показа само жълт картон, но след намесата на ВАР коригира първоначалното си отсъждане, отстрани Де Лихт и впоследствие паднаха и двата гола за Чехия.

Загубихме заради това, което направих. Просто не прецених добре ситуацията и изобщо не трябваше да оставям топката да отскача от земята. До този момент контролирахме мача и имахме няколко положения, особено през първото полувреме“ заяви Де Лихт.
„Изобщо нямах усещането, че чехите създават опасности. За съжаление обаче червеният картон оказа голямо влияние и сме много разочаровани“ добави защитникът.