Дания е първият 1/4-финалист на Евро 2020

0
0
323

Дания е първият 1/4-финалист на Евро 2020. “Червеният динамит” надигра и победи Уелс с 4:0 в откриващия елиминационната фаза на Евро 2020. На “Йохан Кройф Арена” първо точен беше Каспер Долберг (27 и 48). Успехът дойде на митична дата, след като точно на днешния ден през 1992 г. датчаните завоюваха титлата на Европейското първенство в Швеция и затова сега бяха още по-надъхани за триумф. А с играта си датчаните изглежда се се отърсили от смазващата случка с лидера им Кристиан Ериксен, който на старта получи инфаркт на терена и и едва беше спасен.

В Амстердам Гарет Бейл отправи първия опасен изстрел в двубоя и за малко да реализира. Това се случи в 10-ата минута, когато топката излезе на сантиметри в аут. “Червения динамит” успя да организира интересна атака чак в 20-ата минута, когато стигна до три последователни корнера. Датчаните вече бяха преодоляли ранния натиск на съперника и даже стигнаха до попадение. Каспер Долберг (27) получи пас в половината на Уелс и напредна, след което с параболичен удар порази целта зад гърба на Дани Уорд – 1:0. Само пет минути по-късно нападателят на Ница пропусна отличен шанс да удвои от 2-3 метра. Той засече подаване на Дамсгор, но вратарят спаси. Шампионите от 1992 г. наложиха тотално превъзходство,

Вторият гол обаче падна в самото начало на второто полувреме. В 48-ата отново точен беше Долберг, който този път той се възползва от грешно изчистване на топката от страна на младия защитник на Ливърпул Неко Уилямс. Уелсците оспориха гола, защото претендираха за нарушение на Симон Кяер секунди по-рано, но след преразглеждане от ВАР реферът даде да се разбере, че няма да промени решението си.
В 65-ата мин. Матиас Йенсен, завъртя кълбото с десния крак и прехвърли Уорд, като съвсем малко не му достигна да направи 3:0. Четвърт час преди края капитанът на Дания Симон Кяер се контузи и беше заменен, като поне на пръв поглед не изглеждаше травмата да е сериозна. А в самия край Йоаким Меле (88) реализира за третия гол, а в добавеното време се разписа и Мартин Брайтуайт, с което ддатчаните довършиха “драконите”.