Далас подчини Селтикс след рецитал на Дончич

0
0
509

Далас победи домакина Бостън Селтикс със 113:108 т. и така се утвърди на първото място в Югозападната дивизия. Маверикс пое контрол над срещата още от самото начало и в нито един момент не допусна съперника да поведе. Разликата на полувремето достигна до 19 точки след като тексасците записаха цели 13 тройки за първите две четвърти.

Най-резултатен отново бе Лука Дончич. Словенецът завърши с 36 точки, 8 борби и 5 асистенции в поредния си силен мач. Дотук през сезона той има средно по 28,7 точки, 8,1 борби и 8,9 асистенции на мач. Другият лидер на тима от Тексас Кристапс Порзингис завърши с 19 т., 8 борби и 2 асистенции, като беше много ефективен в защита със своите 2 откраднати топки и 3 чадъра. Така европейското дуо на тима продължава да блески на перкета. Джейлън Брънсън се включи подобаващо от пейката с 21 т., 5 борби и 3 подавания, а Дориан Фини-Смит бе близо до дабъл-дабъл с 11 т. и 9 борби.

За домакините с най-много точки 25 завърши Джейсън Тейтъм, който добави още 9 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки. Джейлън Браун се завърна след лека контузия с 24 т. и по 4 борби и откраднати топки, а друг от лидерите на тима Кемба Уокър също мина границата от 20 т. Той се разписа с 22, 5 борби и 6 асистенции, докато Маркъс Смарт бе последният състезател на Бостън с двуцифрен точков актив. Смарт се отчете със 17 т., 5 борби и 7 асистенции, но Бостън в крайна сметка загубиха за седми път в последните 10 мача.
Отборът е с 23 победи и 25 загуби и се намира на осмо място в Източната конференция. Това изправя Селтикс до стената и те са застрашени да пропуснат плейофите тази година