Цвети Пиронкова е на победа от схемата на “Уимбълдън”

0
0
306

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за третия решителен кръг на квалификациите на Откритото първенство на Великобритания.
Поставената под №8 пловдивчанка разгроми представителката на домакините Нейкта Бейнс с 6:1, 6:2 за 54 минути.
Спортист №1 на България за 2020 г. реализира по два ранни пробива във всеки от сетовете и отрази всички четири брейкбола, до които противничката й стигна в мача.

33-годишната българка продължи силното си представяне в пресявките, в които загуби общо само четири гейма в първите си два мача. С успеха днес Цвети заслужи 25 500 лири и 30 точки за световната ранглиста, в която заема 103-ото място в момента.
За влизане в основната схема Пиронкова, полуфиналистка на “Уимбълдън” през 2010 година, ще играе срещу Ана Конюх (Хърватия) или Варвара Флинк (Русия).

Друга българка Елица Костова отпадна във втория кръг на квалификациите след поражение от китайката Синю Ван с 1:6, 2:6. В първата част нашата загуби три пъти подаването си и успя да върне само един от пробивите. Във втория сет Елица допусна още два брейка и не стигна до точка за пробив. Следващата съперничка на азиатката ще бъде чехкинята Тереза Смиткова или австрийката Барбара Хаас.
Костова все пак спечели 15 500 лири и 20 точки за световната ранглиста.
Преди това Изабелла Шиникова загуби от американката Клеър Лю с 4:6, 3:6 във втория кръг на пресявките.

Снимка: БФТенис