ЦСКА започва днес за Купата на България

0
0
342

ЦСКА започва участието си в турнира за Купата на България днес, 26-ти ноември, с мач срещу третодивизионния Гигант (Съединение). Двубоят на “армейците” е от 12:00 часа.

“Червените” са се прицелили към четвърто поредно участие във финала на Купата, след като в последните три години на два пъти губиха в решаващия мач за трофея, а веднъж триумфираха с Купата.

Треньорът на ЦСКА Саша Илич няма да разчита на 8 футболисти. Наказани за сблъсъка са Тибо Вион, който е с натрупани жълти картони и изгоненият при победата над Черно море в последния есенен шампионатен кръг Брадли се Нойер. Християн Петров и Симеон Александров пък вчера бяха част от състава на младежкия национален отбор, който проведе контрола с Босна и Херцеговина.

Освен четиримата играчи, които няма да бъдат на разположение на Илич, той даде почивка на още толкова свои състезатели. Двама от тях допреди дни бяха ангажирани с националните си тимове. Жираир Шаягоян бе титуляр за Армения срещу Косово (2:2) и Албания (0:2), като отбеляза дебютното си попадение за своята родина. Енес Махмутович също започна от първата минута в контролите на Люксембург с Унгария (2:2) и България (0:0).

Почивка получиха и двама от основните футболисти в състава Амос Юга, и Жеферсон, който отбеляза срещу Черно море първото си попадение от над 3 години.

За мача домакините отпуснаха 1500 билета за своите гости и се очаква да бъде истински празник в града. Към момента Гигант се намира на 3-ото място в Югоизточната Трета лига, като е в серия от 3 мача без победа – 2 равенства и 1 загуба.