ЦСКА загуби от Вердер в контрола

0
0
619

ЦСКА загуби от Вердер Бремен с 0:1 в контрола в Австрия. Германците стартираха по-активно мача и в началните минути организира две опасни атаки, от които обаче не последва удар по посока вратата на Густаво Бусато, тъй като защитата в червено успя да се справи добре.

В 11-ата минута дойде първата по-сериозна опасност за вратата на Вердер. Топката бе центрирана в наказателното поле от ъглов удар. На далечната греда Юрген Матей стреля с глава, но над напречната греда, съобщи Дспорт.

Нидерландският централен бранител на ЦСКА получи още една голова възможност четвърт час след началото. Греъм Кери центрира от пряк свободен удар, а Матей отново бе изпуснат от защитата на Вердер, но стреля с глава покрай вратата.

В 18-ата минута Мьонвалд се озова на добра стрелкова позиция, но не се наложи на Бусато да се намесва, тъй като ударът не бе точен.

В следващите минути темпото спадна, като липсваха опасности за двете врати. Преобладаваше брак в подаванията и на двата тима.

В 38-ата минута Греъм Кери изостри едно нападение на „червените“ и не бе далеч от попадението. Той проби по десния фланг и стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна външната страна на мрежата.

Две минути преди края на първата част ЦСКА направи груба грешка при изнасянето на топката. Нанкиши овладя и се озова на чиста стрелкова позиция, но ударът му по земя премина покрай левия страничен стълб. Стражът на „армейците“ Бусато направи много добра преценка, като не докосна топката и я остави да излезе в аут.

Секунди след това Брадли Мазику пострада при опасно влизане в краката му. Левият бек на ЦСКА се строполи на земята и видимо изпитваше силна болка в областта на коляното. В крайна сметка той напусна терена с помощта на лекарския щаб на „червените“.

В последвалата атака, финална за първото полувреме, един от новите в ЦСКА Хамза Чатакович опита изстрел от дистанция, който попадна право в ръцете на Стефанос Капино.

В 55-ата минута Джошуа Сарджънт бе изведен очи в очи с Бусато. Американецът имаше възможност да потърси свой съотборник, но вместо това реши да завърши атаката сам. Вратарят на ЦСКА обаче много добре скъси дистанцията и запази мрежата си.

Три минути по-късно главният съдия показа втори жълт картон, съответно червен, на Жан-Мануел Мбом за грубо нарушение срещу Чатакович. Извършителят на фала обаче бе друг – Мьонвалд, а реферът поправи грешката си и „бременските музиканти останаха с 11 души на терена.

В 62-рата минута старши треньорът на Вердер Бремен Томас Шааф извърши много промени в своя състав, но младият български талант Илия Груев-младши остана на терена, като дори заигра в ролята на полузащитник.

Десетина минути по-късно Максимилиан Егенщайн стреля мощно от дистанция. Бусато остана на място, защото прецени, че топката няма да попадне в очертанията на вратата му. Преценката на стража бе точна, а играта бе подновена с удар от вратата. Малко преди това в игра се появи завърналия се от Болоня Валентин Антов, който замени Федерико Варела.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Йоан Баи показа индивидуалната си класа. Французинът проби от отляво и навлезе в наказателното поле. Последва удар, след който топката се отби от напречната греда и излезе извън пределите на терена. Определено в случая германският тим извади късмет.

В 83-тата минута Вердер Бремен се възползва от много ротации, които Любослав Пенев направи в своя състав, и излезе напред в резултата. Топката бе центрирана от ъглов удар, а на далечната греда Йоханес Егещайн изпревари Йоан Баи и не остави шансове за Алекс Божев.

Само две минути по-късно дойде отговорът на ЦСКА, но до изравнително попадение не се стигна. Асен Дончев центрира хубаво отдясно. На далечната греда бе Баи, който стреля с първото си докосване. Михаел Цетерер обаче изби. Секунди по-късно и Гълъбов отправи удар с глава, но отново стражът на бременци се намеси и запази резултата непроменен.

В 90-ата минута изстрел от дистанция премина покрай вратата на ЦСКА, а това бе и последната по-интересна ситуация в мача.