ЦСКА се върна на върха след мъка с Пирин

0
0
410

ЦСКА победи Пирин в Благоевград с 1:0 и си върна лидерската позиция в efbet Лига, която в последните 48 часа заемаше Лудогорец след победата над Локомотив София в петък. Браян Морено отбеляза единствения гол в края на първото полувреме и донесе рекордна десета поредна победа за ЦСКА като гост в елита. С успеха “червените” събраха 67 точки, две повече от втория Лудогорец. Пирин остава на 14-а позиция с 21 точки.

ЦСКА можеше да поведе още в 11-а секунда, когато Браян Морено бе изведен на стрелкова позиция, но вратарят на домакините Янко Георгиев спаси. В 5-ата минута двата отбора и публиката почетоха паметта на легендарния Красимир Безински, играл и за двата отбора.
“Червените” имаха игрово надмощие през първата част и на няколко пъти застрашиха сериозно вратата на домакините, но Янко Георгиев бе на мястото си след удари на Морено и Хайнц. Най-доброто положение изпусна Назон, който бе изведен от Хайнц на чиста позиция в 33-а минута, но не успя да засече добре топката и я прати встрани от вратата.

Пирин се защитаваше дълбоко в своята половина, но на няколко пъти опита контраатаки и при една от тях в в 32-а минута Борис Тютюков центрира усперодно на вратата, но Иван Тасев стреля покрай десния страничен стълб. В 42-а минута натискът на гостите даде резултат. Иван Турицов проби от дясно и извади топката към дузпата за връхлитащия Браян Морено, който с удар от движение не остави шансове на вратаря – 1:0 за ЦСКА.

На почивката треньорът на Пирин Христо Янев направи две смени на почивката, като пусна в игра Преслав Йорданов и юношата на ЦСКА Мартин Смоленски, но първият се контузи след 15-ина минути на терена и на свой ред бе заменен от Димитър Тонев. “Червените” намалиха оборотите и предпочетоха да се подсигурят в отбрана и успяха да запазят крехкия аванс. В 71-а минута Пирин бе близо до изравнителен, след като Даниил Кондраков бе изведен зад защитата на на ЦСКА, но Бусато отклони удара, а Християн Петров изчисти топката пред голлинията.
Минута преди края влезлият като резерва Жираир Шагоян отправи силен удар, който Янко Георгиев спаси, а при добавката на Назон отново вратарят парира. В добавеното време отново голмайсторът на ЦСКА Дюкенс Назон пропусна стопроцентова възможност и отново стражът на Пирин се намеси умело.
В последните секунди домакините пропуснаха да изравнят, след като Дюлгеров свали с глава за Иван Тасев, който от въздуха стреля покрай вратата.

Пирин – ЦСКА 0:1 Морено 42
стадион: “Христо Ботев”
главен съдия: Станимир Тренчев
Пирин: Янко Георгиев, Дмитро Семенив, Александър Дюлгеров, Раян Сенахджи, Андрей Йорданов, Славчо Шоколаров (85-Мартин Бачев), Илкер Будинов (46-Мартин Смоленски), Чебраило Макрецкис, Даниил Кондраков, Иван Тасев, Борис Тютюков (46-Преслав Йорданов, 63-Димитър Тонев)
ЦСКА: Густаво Бусато, Амос Юга, Енес Махмутович (66-Мено Кох), Християн Петров, Тибо Вион, Иван Турицов (80-Жираир Шагоян), Лазар Туфегджич (66-Станислав Шопов), Марселино Кареасо, Тобиас Хайнц (80-Джонатан Линдсет), Дюкенс Назон, Браян Морено (66-Маурисио Гарсес)