Царско село би ЦСКА и го отказа от титлата

0
0
378

Царско село отказа ЦСКА от битката за титлата. Тимът от хотелския комплекс победи вицешампионите с 2:1 в мач от 24-ия кръг, като головете отбелязаха Димитър Костадинов, който реализира дузпа в 8-ата минута, и Реян Даскалов (90). Почетно за гостите се разписа резервата Бисмарк Чарлс (75).
В грешник за “армейците” се превърна капитанът Петър Занев. 35-годишният защитник спъна Стефан Христов за дузпата, която Костадинов превърна в гол в стил “Паненка”. А малко след 30 мин. игра Занев беше напълно заслужено изгонен с втори жълт картон, след като спря с шпагат Стеванович, който се откъсваше към вратата на Густаво Бусато.
Така ЦСКА остана на трето място с 44 точки, като е на 11 т. от лидера Лудогорец, който по-късно тази вечер гостува на Левски. Втори е Локо Пд с 49 т. До края на редовния сезон остават два кръга, а плейофите са съкратени с 50%, като ще се изиграят още по пет мача.

Мачът беше паметен за Любо Пенев, който наскоро напусна именно “царете”, за да поеме ЦСКА. Ел Голеадор не води новия си тим в тази среща, защото изтърпява наказание от БФС.

Първото полувреме не започна добре за гостите. В 8-ата минута главният арбитър Радослав Гидженов отсъди спорна дузпа в полза на домакините за нарушение на Петър Занев, спрямо Стефан Христов. Зад топката застана Димитър Костадинов, който не сгреши и се разписа за 1:0. В 24-ата минута 18-годишният Мартин Смоленски обстрелва на два пъти противниковата врата, но без успех. Десет минути по-късно домакините организираха бърза контраатака, при която Петър Занев фаулира Ален Стеванович и беше пратен под душовете. До края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно на игрището и двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Царско село.

През втората част “армейците” оказаха натиск спрямо своя съперник. В 69-ата минута Мeно Кох стреля с глава след корнер, но топката бе избита в нов ъглов удар от защитник на домакините. В 75-ата минута Греъм Кери центрира отдясно след изпълнение на фаул и влезлият след почивката Бисмарк Чарлс засече кълбото с глава, насочвайки го неспасяемо в долния десен ъгъл и възстанови равенството. В последната минута на срещата Реян Даскалов засече от воле една избита топка и оформи крайното 2:1.