ЦСКА спечели “червеното” дерби с ЦСКА 1948

0
0
426

ЦСКА 1948 и ЦСКА оправдаха очакванията са много нервен и интензивен мач в дербито на 23-ия кръг в българския футболен шампионат, което се игра в Бистрица. Гостите на Саша Илич измъкнаха победата с 1:0 след гол на резервата Тобиас Хайнц в 65-ата минута, като попадението донесе актив от 57 точки за тима от “Българска армия”. Така той отново поведе с четири на Лудогорец в битката за титлата. “Орлите” по-рано днес обърнаха скандално Черно море.
Тимът на Тодор Янчев изигра силен двубой, но не успя да реализира положенията си и е на третата позиция с 45 точки, на която изглежда все по-вероятно да завърши шампионата. Това беше първо домакинско поражение за отбора през сезона.

Феновете на ЦСКА потвърдиха намеренията си да не влизат на стадиона и гледаха мача на един от хълмовете до съоръжението, като бяха охранявани от солидно полицейско присъствие. Реално полицията беше блокирала селото. За щастие освен словесни престрелки между агитките на двата тима, не се стигна до сериозни ексцесии и органите на реда плюс фирмата за охрана свършиха перфектно работата си. Протестът на феновете от “Армията” бе резултат от отказа на ЦСКА 1948 да премести двубоя на националния стадион “Васил Левски”.

Домакините можеха да открият резултата още във втората минута, когато Гоставо Бусато направи спасяване след удар срещу Ангел Бастунов. Последва сериозна битка в центъра на терена и няколко не лоши възможности пред двете врати, но всички удари бяха далеч от целта. След почивката темпото се вдигна и ЦСКА 1948 заигра атакуващо, като на няколко пъти създаде опасност. В 56-ата минута Ивайло Чочев видя как негов удар е спасен от Бусато, но в ситуацията имаше засада.
Моментът за гостите дойде в 65-ата минута, когато Дюкенс Назон получи топката с гръб към вратата и майсторски задържа топката преди да изведе с перфектен пас Тобиас Хайнц зад защитата.

Норвежецът, който влезе на терена само три минути по-рано, бе достигнат от Ангел Лясков, но го финтира преди да вкара с удар по земя покрай Даниел Наумов. Попадението предизвика еуфория на хълма до паркинга на стадиона, като феновете на ЦСКА не пропуснаха и да използват пиротехника.
Добрата игра на ЦСКА 1948 обаче можеше да даде резултат в 71-ата минута, когато равенството изглеждаше, че е възстановено. Евгений Сердюк показа головата си форма, след като получи дълъг пас на Джонатан Перейра и се пребори с Амос Юга преди да стреля точно по земя. Разглеждане с ВАР показа обаче, че украинецът пое топката с ръка и голът правилно бе отменен.
Последваха смени за двата отбора, които разкъсаха динамиката на двубоя, но в 88-ата минута хубави действия на Ивайло Чочев бяха последвали от удар, при който топката премина до дясната греда на Бусато. В продължението и Светослав Диков стреля покрай вратата след центриране на Ангел Лясков.
На другата врата пък Тобиас Хайнц можеше отново да отбележи и да подпечата успеха за своите, но този път ударът му бе спасен от Наумов. Все пак гостите задържаха резултата и се поздравиха с победа.