ЦСКА 1948 смълча “Герена” и Левски

0
0
763

За четвърта поредна година Левски загуби първия си мач от сезона. Този път отстъпи с 1:2 при домакинството си на ЦСКА 1948. “Червените” победиха “сините” и в началото на миналия сезон, но този път триумфът бе още по-значим, тъй като дойде на ст. “Георги Аспарухов”.
Мачът бе официален дебют на новия наставник на Левски Николай Костов, който в случая бе надигран от младия Атанас Рибарски. Като цяло Левски не успява да победи този съперник за четвърти пореден път.
Кошмарната серия на “сините” в първи кръг започна през сезон 2020/21 година със загуба от Берое. Година по-късно дойде такава от Славия преди да дойдат двете от ЦСКА 1948.

“Червените” сегa стигнаха до успеха чрез обрат, който беше завършен с гол на централния защитник Елитон в 80-ата минута. И трите гола в мача бяха бразилски, като преди това Уелтън откри за “сините”, а Педриньо от дузпа изравни за “червените”.

Двубоят беше белязан от протеста на някои от феновете срещу мажоритарния собственик на “сините” Наско Сираков. Пред стадиона бе изписан надпис “Раев вън“, а на самата арена имаше няколко транспаранти, призоваващи за оставката му. Още след първия съдийски сигнал започнаха скандирания “оставка”, но голяма част от феновете ги освиркаха, което показа поляризацията сред привържениците. По-рано през седмицата две от големите фенски организации на Левски официално обявиха, че започват протест срещу Сираков. Това са “Сдружение “Левски на Левскарите” и “Националният клуб на привържениците на Левски”.