Аристократично поведение отнело победата на ЦСКА над Славия

0
0
223

Стойчо Младенов разкри причината за равенството на ЦСКА със Славия. Срещата на “Армията” завърши 1:1, като най-старият столичен клуб се добра до точката с гол в добавеното време. Треньорът на ЦСКА призна, че след като са направили толкова пропуски, е нормално да не спечелят. През втората част при 1:0 и с човек повече, “армейците” дори пропуснаха дузпа.

“Определено сами им дадохме точката. Добър мач за нас, много положения, дузпа изпуснахме. Но накрая това аристократично поведение не е присъщо за ЦСКА. Трябваше да притискаме противника. В такива моменти трябва да покажем по-голяма класа. Една ситуация ни отне двете точки. 1:0 е много крехък резултат, но и с човек повече ни повлия на психиката. Разигравахме, играхме с вратаря Бусато, а това не е поведение на нашия отбор. Имахме възможност да вкараме, втори, трети и четвърти гол, но класата в завършващата част липсваше. Едно излишно самочувствие, което ще е с покритие, когато пребиеш противника, вкараш му два-три гола. Позитивното беше многото голови ситуации, а негативното – че не ги вкарахме”, обяви Младенов.

“За съжаление това е реалността. Многото контузии ни пречат страшно много. До този момент се справяхме, но ще търсим преквалификация на състезатели, ако Жеферсон не може да вземе участие. Сега дадохме възможност да ни отнемат двете точки.
Хубаво ще е да не загубим срещу Рома, но прекалено много мислим за следващия мач. Не знаем какъв потенциал ще имаме. Пак ще имаме затруднение със създаването на един основен състав”, коментира още Стойчо Младенов.