ЦСКА разби Ботев Вр и не се отделя от Лудогорец

0
0
294

С хеттрик на Дюкенс Назон ЦСКА постигна убедителен успех с 5:1 над Ботев Враца като домакин в среща от последния 30-и кръг на шампионата в Първа лига и по този начин завърши на второ място преди старта на плейофите. Футболистите на Саша Илич имат актив от 73 точки, докато лидер е Лудогорец с 74 т. Ботев остава на 11-та позиция с 28 точки.

В 14-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Иван Турицов бе точен от дузпа, след като Маурисио Гарсес бе съборен в наказателното поле от Диего Фераресо. Осем минути по-късно Дюкенс Назон на празна врата покачи на 2:0. Той бе точен при добавка, след като удар на Линдсет бе избит в гредата от Красими Костов.

В 52-ата минута ЦСКА стигна до трети гол. Мено Кох засече с глава центриране от корнер и не остави шансове на Костов. Секунди след това се стигна и до четвърти гол за „армейците“. Фелипе сбърка и от това се възползва Гарсес. Бразилецът стреля в тялото на Костов, останал сам срещу него, но Назон се възползва от добавката и покачи на 4:0.
Ботев върна едно попадение в 55-ата минута, когато Браян Мендоса бе изведен сам срещу Димитър Евтимов и не сбърка. Четвърт час преди края ЦСКА направи резултата 5:1. Линдсет проби през центъра и подаде към Назон, който с удар в далечния ъгъл оформи своя хеттрик. ЦСКА стартира в плейофите с домакинство на Черно море.

ЦСКА – Ботев Вр 5:1
1:0 Иван Турицов 14-дузпа, 2:0 Дюкенс Назон 22, 3:0 Мено Кох 53, 4:0 Дюкенс Назон 54, 4:1 Браян Мендоса 59, 5:1 Дюкенс Назон 75
ЦСКА: Димитър Евтимов, Иван Турицов (63-Лазар Туфегджич), Енес Махмутович, Мено Кох, Християн Петров, Тибо Вион, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц (63-Станислав Шопов), Марселино Кареасо (63-Жерар Шагоян), Дюкенс Назон (77-Дауда Бамба), Маурисио Гарсес

Ботев Вр: Красимир Костов, Мартин Кавдански, Луиз Фелипе, Диего Фераресо, Лукас Брамбила, Момчил Цветанов, Марко Мажуга, Диого Барбоса, Браян Переа, Браян Мендоса (84-Петър Кепов), Стефан Гаврилов