ЦСКА буквално разби Берое

2
0
541

ЦСКА разби Берое с 5:1 в мач от четвъртия кръг на първенството. Така “червените” показаха форма преди решителните сблъсъци от Лигата на конференциите. Играчите на Саша Илич приемат ирландския Сейнт Патрикс Атлетик в първи двубой от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Срещата ще се играе на Националния стадион “Васил Левски” и е с начален час 20.00 часа.

Сега на “Армията” точни бяха Маурисио Гарсес (5 и 90+6), Дюкенс Назон (18), Браян Морено (75) и Иван Турицов (90+2-д). Почетното попадение за гостите, които редовно излизат като обречени на “Армията” бе дело на Абубакар Тунгара, който се разписа от дузпа в 81-ата минута. С този успех столичани събраха 10 точки, с колкото е и лидерът Лудогорец.

Първото полувреме започна с мощен домакински натиск и още в 5-ата минута Тибо Вион изведе набралия скорост Брадли Де Нойер на лявото крило. Последва центриране по земя към Маурисио Гарсес, който от 4-5 метра фронтално срещу вратата не сгреши и се разписа хладнокръвно за 1:0.  Момчетата на Саша Илич продължиха да атакуват и в 17-ата Георги Йомов и се проби отляво и стреля фалцово от 14-15 метра, но Иван Караджов изби с една ръка. Минута по-късно натискът даде резултат и ЦСКА удвои. Тибо Вион изведе перфекто Дюкенс Назон сам срещу вратаря и нападателят на червените майсторски се разписа за 2:0 с премерен изстрел в долния десен ъгъл. В 43-ата минута отново той можеше да се разпише за втори път, когато Гарсес го изведе очи в очи с Караджов, но вратарят спаси неговия шут. Така  двата състава се оттеглиха на почивка с два гола аванс за домакините.

През второто полувреме в игра за армейците се появиха Иван Турицов, Браян Морено, Йоан Бауренски и Амос Юга, които замениха съответно Георги Йомов, Дюкенс Назон, Жеферсон Телес и Тибо Вион. ЦСКА продължи да диктува събитията на терена и да контролира мача. В 69-ата минута главният арбитър Валентин Железов отмени чист гол на Асен Дончев, поради несъществуваща засада. Веднага след това отново той можеше да се разпише, но Караджов спаси удара му. В 75-ата минута Лазар Туфегчич овладя трудна топка на лявото крило, след което подаде към Юга. Халфът прескочи подаването, с което подлъга Пиргов и пасът бе овладян от Браян Морено. Колумбиецът преодоля Динков и с много силен и точен изстрел по земя покачи на 3:0. Десет минути преди края реферът отсъди спорна дузпа за гостите за игра с ръка на Мено Кох в наказателното поле. Зад топката застана Абубакар Тункара, който не сбърка и намали на 3:1. В добавеното време Лазар Туфегджич бе повален в наказателното поле от Николай  Николaев и съдията отново посочи бялата точка. Иван Турицов се нагърби с изпълнението и покачи на 4:1. Крайният резултат 5:1 бе оформен от Маурисио Гарсес след още две минути игра