ЦСКА разби Черно море за купата

0
0
435

ЦСКА победи Черно море с 3:1 в мач от осминафиналите за Купата на България, игран на стадион “Българска армия”. Пред празните трибуни в Борисовата градина домакините уверено продължиха към четвъртфиналите в надпреварата.

Първото полувреме започна отлично за “армейците”, които откриха резултата още в 10-ата минута на срещата, когато Бисмарк Чарлс-Канцлера открадна топката от вратаря на гостите Иван Дюлгеров и хладнокръвно откри, отбелязвайки своя първи гол с червената фланелка. Малко след това Георги Йомов бе повален в наказателното поле на варненци, но главният арбитър правилно остана безмълвен. В 27-ата минута Йомов се пребори с противников играч и нахлу в наказателното поле, но стреля покрай гредата. В 34-ата минута Тибо Вион центрира от корнер и Жорди Кайседо стреля с глава, но кълбото се отби от тялото на Жером Синклер, който малко преди това бе избутан от стражът на гостите, но отново съдийски сигнал не последва. След още три минути игра Брадли Мазику навлезе в наказателното поле след самостоятелен пробив и стреля към вратата, но Дюлгеров успя да избие, а при добавката Кайседо не нацели вратата. Така се стигна до 39-ата минута, когато Жером Синклер проби между няколко играчи на Черно море и подаде към Бисмарк Чарлс, който бе фаулриран от Даниел Димов и този път главният съдия Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Йомов, който стреля силно в долния десен ъгъл на Дюлгеров и покачи на 2:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част ЦСКА продължи да атакува и да бъде по-добрият отбор на терена. В 49-ата минута Мазику направи хубав пробив по лявото крило и центрира към Йомов, който стреля силно от границата на наказателното поле и направи резултата класически, разписвайки се за втори път в двубоя. В 63-ата минута Черно море върна едно попадение след като капитанът на тима Даниел Димов засече с глава центриране на Родриго от фаул и намали изоставането на своя тим на 1:3. До края на срещата нямаше повече голове и ЦСКА напълно заслужено се поздрави с победата и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.
Следващият мач на ЦСКА е на в събота от 17.30 часа, когато приема Локо Пд. А “морето” гостува на Арда в същия ден.

Снимка: cska.bg