ЦСКА 1948 не успя да бие поляци, продават Чочев в Италия

0
0
268

ЦСКА 1948 направи нулево равенство с полския Стал Миелец в контрола, която се игра в Алания. Двата тима са на подготовка в турския курорт, а лошото време този път не попречи да има мач.
Стал можеше да поведе още в 3-ата минута, но Иван Караджов изби опасен удар на противников футболист. В 29-ата минута Галин Иванов не успя да се възползва от отличен пробив и центриране на Георги Русев.
В началото на второто полувреме неофициален дебют за ЦСКА 1948 направи новото попълнение Александър Колев, който се изправи срещу бившия си отбор. В 53-ата минута вратарят на Стал улови негов удар с глава.
Малко след това отново Колев отправи удар с глава след пробив на Крум Стоянов, но не затрудни стража на противника.

“Доволен съм от темпото и дисциплината в играта. Създадохме и няколко голови положения, които не успяхме да завършим. Важното беше да има хубаво темпо, както и всички състезатели да вземат участие в този двубой.
Ще трябва да работим и по-бързо с топката. Алекс Колев трябва да навакса в игрови план, тъй като е взел по-малко участие в мачовете в полския шампионат”, заяви треньорът на ЦСКА 1948 Николай Киров-Белия.
Следващата проверка на „червените“ е срещу украинския Ингулец на 30 януари отново в Алания. Те продължават да нямат поражение в проверките през тази зима, след като разбиха със 7:0 Ямбол и победиха с 4:3 Борец Велес.

Същевременно италиански клуб е много близо до това да привлече в редиците си халфа на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев, твърди Спортал. Тимът се подвизава в Серия Б и вече е постигнал договорка с ръководството на „червените“. В касата на ЦСКА 1948 ще влезе 1 млн. евро, като засега името на тима остава тайна. В момента италианците преговарят с Чочев за параметрите по договора му. По всичко изглежда, че Чочев ще се завърне в Италия, където записа много силни мачове с екипите на Палермо и Пескара.