ЦСКА 1948 пак оглави Първа лига

0
0
1300

ЦСКА 1948 се върна на върха в Първа лига след трудна победа като гост с 1:0 над Арда в мач от 6-ия кръг на родното първенство. Единственото попадение реализира Ивайло Чочев в 31-ата минута от дузпа. Това бе седми гол за халфа, който води еднолично при реализаторите. В предния кръг футболистът от село Трънчовица заби 4 гола.

Двата отбора се представяха добре от началото на сезона. При успех домакините щяха да се изравнят с лидерите Черно море и Локомотив (Пловдив) и през второто полувреме имаха няколко нелоши шанса да стигнат до изравнителен гол, но вратарят Даниел Наумов и неточен мерник ги лишиха от попадение.

“Аз говоря за трофеи през уикенда. И те се печелят с много работа през седмицата. Трябва да работим както до момента, скромничко и мач за мач. Доволен съм от всички, беше труден мач, трудна победа. Важно е, че не позволихме да ни вкарат гол и то благодарение на Дани Наумов, много добре за него.
Крайният резултат и победата зависи от всички. Това е колективен спорт и всички имат принос за победата. Няма да отличавам само Чочев и Русев, а всички и това е самата истина”, каза треньорът на ЦСКА 1948 Любо Пенев.

“Загубихме, защото допуснахме една грешка в защита. От друга страна, не успяхме да вкараме положенията, които създадохме. Наистина направихме всичко възможно, за да стигнем поне до равенството. На този етап съм доволен, че създаваме толкова положения. Със сигурност ще дойде моментът, когато ще вкарваме”, вярва треньорът на Арда Александър Тунчев.