Росен Кирилов тръгна с победа начело на ЦСКА 1948

0
0
367

Росен Кирилов направи неофициален дебют начело на ЦСКА 1948. Новакът в българския футбол сломи втородивизионния Миньор Перник с 2:1 в контрола, която се проведе на градския стадион в Правец.
“Чуковете” откриха резултата в 17-ата минута чрез Радой Божилов. През втората част “червените” се активизираха и стигнаха до пълен обрат. Първо Ангел Бастунов изравни в 65-ата минута, а Михаил Минков в 89-ата минута донесе успеха
на тима си при неофициалния дебют на Росен Кирилов.

Двата тима стартираха във високо темпо. Първата опасност дойде в полза на “чуковете” на Христо Янев и Владо Манчев, но изстрелът спасен от Димитър Тодоров. Постепенно “червените” успяха да овладеят контрола на топката, но до опасности пред вратата на Миньор липсваха.
Малко по-късно Миньор откри резултата. Радой Божилов получи на границата на наказателното поле и с плътен изстрел в долния десен ъгъл реализира.
Малко по-късно Георги Русев стреля от дистанция, но Алекс Георгиев улови. До края на първото полувреме двата отбора си размениха периоди на притежание на топката, но това не водеше до опасности пред една от двете врати.

ЦСКА 1948 стартира агресивно втората част и опитаха да притиснат съперника си. В 65-ата минута Васил Шопов направи великолепен пробив по левия фланг, след което центрира по земя в наказателното поле. Непокритият Ангел Бастунов овладя и реализира хладнокръвно в долния ляв ъгъл. Чак в самия край “червените” направиха пълен обрат. Михаил Минков бе оставен непокрит, след което се възползва от центриране в наказателното поле и от въздуха засече в долния ляв ъгъл. Това беше и последната по-интересна опасност в двубоя.

ЦСКА 1948: Димитър Тодоров, Димитър Савов, Михаил Минков, Емилиян Кръстев, Лазар Марин, Емануил Личев, Серкан Юсеин, Георги Русев, Николай Ганчев, Денислав Александров, Ангел Бастунов