ЦСКА този път спечели Купата на България

0
0
456

За 21-и път в своята история ЦСКА триумфира с Купата на България, след като победи състава на Арда с 1:0 във финалния сблъсък. Мачът се игра на Националния стадион “Васил Левски”, пред страхотна атмосфера по трибуните, създадена от червените привърженици.

Първото полувреме започна много добре за “армейците”, които още в 4-ата минута пропуснаха изгодна възможност да открият резултата. Джером Синклер бе изведен отлично по лявото крило и подаде успоредно на голлинията. Топката достигна до Федерико Варела, който стреля много силно, но Иван Караджов успя да избие. ЦСКА продължи да атакува и да бъде отборът, който владее повече инициативата. В 40-ата минута Тиаго Родригес отправи мощен шут извън наказателното поле, който профуча над напречната греда. До други по-сериозни положения за гол не се стигна и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част в игра за “червените” се появи Тибо Вион, който замени Федерико Варела. От самото начало на полувремето ЦСКА оказа натиск спрямо своя опонент и непрекъснато търсеше попадение, но до по-опасни ситуации не се стигаше. След малко повече от час игра на терена се появиха Бисмарк Чарлс, Георги Йомов и Енрике Рафаел които замениха Жорди Кайседо, Джером Синклер и Греъм Кери. “Армейците” вдигнаха оборотите и в 73-ата минута Бисмарк Чарлс стреля с глава, но стражът на Арда успя да спаси. В 85-ата минута логичното се случи, когато Амос Юга изведе великолепно ганайския голмайстор на ЦСКА и този път Бисмак Чарлс не сгреши като овладя прекрасно кълбото и с мощен изстрел в горния ляв ъгъл на вратата не остави никакъв шанс на Караджов. Така резултатът бе открит в полза на столичани. До края на двубоя не паднаха повече голове и “червените” напълно заслужено спечелиха срещата с 1:0, като по този начин прибавиха 21-а Купа на България в своята витрина.