Евромечтата на ЦСКА изхвърча в Базел

0
0
327

ЦСКА не успя да се класира за груповата фаза на Лигата на конференциите. В реванша от плейофния кръг “червените” отстъпиха като гости с 0:2 на швейцарския Базел, което им бе крайно недостатъчно, тъй като преди седмица мачът в София завърши 1:0 за “армейците”.
Срещата на стадион “Санкт Якоб” бе изгледана на живо и от най-известния привърженик на швейцарския отбор – тенисистът Роджър Федерер, който видимо остана много доволен от развитието на двубоя. Камерите многократно показваха носителя на 20 титли от Големия шлем.

В първите минута на мача темпото на игра не бе особено високо, но в 18-ата минута домакините пропуснаха невероятна възможност. Трима играчи на Базел се озоваха на стрелкова позиция в наказателното поле, но вратарят на ЦСКА Густаво Бусато успя да парира в корнер на Зеки Амдуни. Секунди преди почивката Лиъм Милър изпусна нов добър шанс, стреляйки над вратата.

През второто полувреме Базел продължи да бъде по-активният отбор, но в действията на домакините имаше доста брак. В 66-ата минута обаче Базел успя да открие резултата. Капитанът Фабиан Фрай бе изведен от втора позиция и останал очи в очи с Бусато не сбърка с удар с левия крак за 1:0.
Голът успокои играта и по всичко личеше, че срещата ще се насочи към продължения. Но бранителят на домакините Михаел Ланг не мислеше така. В 84-тата минута той се включи по десния фланг с двойно подаване с резервата Дариан Малес и с удар от почти нула градуса прекара топката между краката на Бусато за 2:0.
В оставащите десетина минути до края българският представител опита да осъществи натиск, но той бе напълно хаотичен и не предложи нещо особено опасно за Марвин Хитц.
Поражението лиши ЦСКА от възможността да играе групова фаза на европейски клубен турнир за трета поредна година, а Базел взе реванш за отпадането си от този съперник в плейофите за Лига Европа през 2020 година.