ЦСКА елиминира Сейнт Патрикс

0
0
430

ЦСКА се класира за плейофния кръг в Лигата на конференциите след победа с 2:0 при гостуването си на ирландския Сейнт Патрикс. По този начин българският тим елиминира съперника си с общ резултат 2:1. На стадион “Тала” в Дъблин головете за успеха тима, воден от Саша Илич, вкараха Маурисио Гарсес в 12-ата минута и Иван Турицов от дузпа в 82-рата.
За място в групите на Лигата на конференциите ЦСКА ще играе с швейцарския Базел, който “армейците” елиминираха преди две години в плейофния кръг на Лига Европа.

“Червените” успяха да заличат пасива си от първия мач още в първите минути на двубоя. В 12-ата се стигна до изпълнение на корнер, при което Тибо Вион центрира топката около границата на вратарското поле и оставеният напълно непокрит Маурисио Гарсес реализира с глава за 0:1.

Домакините от Сейнт Патрикс пропуснаха отлична възможност да изравнят в средата на първото полувреме. Тогава Адам О’Райли бе изведен очи в очи с Густаво Бусато, но бразилският страж на ЦСКА показа много добър рефлекс и с десния крак изби топката.
До края на първата част българският отбор бе по-добрият на терена, но не успя да материализира предимството си. Малко преди изтичането на първия час игра Браян Морено стреля опасно към вратата на Сейнт Патрикс, но вратарят Джоузеф Ананг спаси.

В 74-тата минута домакините пропуснаха невероятна възможност да изравнят. Резервата Серж Атакайи надбяга защитник на ЦСКА и стреля с левия крак, но Бусато спаси. Топката попадна у О’Райли, но той не успя да уцели опразнената врата.
Така се стигна до 81-вата минута, в която ЦСКА получи правото да изпълни дузпа. Дълъг диагонален пас бе овладян на гърди от Маурисио Гарсес, който бе задържан за фланелката от Хари Брокбанк и съдията Хорациу Феснич посочи бялата точка.
Зад топката застана Иван Турицов, който хладнокръвно реализира за 0:2.

До края на двубоя Сейнт Патрикс хвърли всички сили в търсене на гол, който да прати мача в продължения, но с разумна игра в защита “червените” не позволиха това.
След последния съдийски сигнал на терена настана бой между играчите на двата отбора, при който нидерландският бранител на ЦСКА Брадли де Нойер получи червен картон, а червения цвят видя и Адам О’Райли от Сейнт Патрикс.

Сейнт Патрикс (4-2-3-1): Джоузеф Ананг – Хари Брокбанк (82-Тунде Оволаби), Том Гривости, Джо Редмънд, Антъни Бреслин – Адам О’Райли, Джейми Ленън – Бари Котър, Крис Форестър, Били Кинг (65-Серж Атакайи) – Оуен Дойл
старши треньор: Тим Кланси

ЦСКА (4-3-3): Густаво Бусато – Иван Турицов, Юрген Матай, Мено Кох, Брадли де Нойер – Амос Юга, Тибо Вион (71-Жеферсон), Джонатан Линдсет (71-Лазар Туфегджич) – Маурисио Гарсес, Браян Морено (62-Дюкенс Назон), Георги Йомов (62-Станислав Шопов)
старши треньор: Саша Илич