Бусато наказан за 5 мача, ЦСКА обжалва
455
ЦСКА ще обжалва наложеното наказание от 5 мача лишаване от състезателни права на вратаря Густаво Бусато.
„Макар и наложената санкция да е по наредба, смятаме категорично, че тя е несправедлива, предвид липсата на каквато и да било умисъл в действията на Бусато. Съжаляваме искрено за пострадалия играч на Черно море Уеслен Жуниор и му желаем от сърце възможно най-скорошно възстановяване. Но предвид факта, че инцидентът се случва в игра, не можем да се примирим с абсурдното по тежест наказание за действие, за което всеки един футболист би съжалил и никога не би предприел съзнателно или нарочно, особено пък човек като Густаво Бусато.
Още утре сутрин ще входираме молбата за обжалване на санкцията и призоваваме Българския футболен съюз да я разгледа в най-кратки срокове преди следващия мач“, заявиха от ЦСКА.
Бусато е лишен от състезателни права за пет срещи заради получения червен картон, получен при поражението с 0:1 срещу Черно море в столицата заради грубо нарушение 6рещу играча на варненци Уеслен, който бе откаран в болница.
Бразилският страж пропуска баража за класиране в Лигата на конференциите срещу ЦСКА 1948 на 31 май.
снимка: CSKA
Лицензирани букмейкъри и казина в България
![]() |
||
| 300 безплатни игри | ||
| Кешбек до 200 € | ||
| 25€ с код 7dnifutbol | ||
![]() | До 250 € и 100 врътки | |
| Дo 100 € | ||
| 5€ с код PB-0076 | ||
![]() | 15€ промокод 01-701 | |
| До 100 € | ||








