ЦСКА с класическа победа срещу Ботев Враца

0
0
299

ЦСКА постигна класическа победа с 3:0 срещу Ботев Враца при подновяването на шампионата в efbet Лига.

Срещата от 21-я кръг се игра на Националния стадион “Васил Левски”, където ЦСКА ще домакинства заради предстоящата реконструкция на клубния стадион Българска армия.

Два зрелищни гола с удари от разстояние реализира Тибо Вион (в 21′ и 61′), а веднъж се разписа Тобиас Хайнц след грешка на вратаря на Ботев Враца.

В 21-ата минута резултата откри Тибо Вион с топовен изстрел от над 20 метра. След разбъркване кълбото попадна в краката на Вион, който от движение стреля от далеч и не остави никакви шансове на вратаря на гостите.

В 30-ата минута с великолепна намеса се отличи стражът на ЦСКА Димитър Евтимов, след като парира изстрел на излезлия сам срещу него Браян Переа.

Минута по-късно дясната греда уцели Джонатан Линдсет след страхотен извеждащ пас зад защитата на Тобиас Хайнц.

ЦСКА удвои аванса си в 36-ата минута след гол на Тобиас Хайнц. Норвежецът се възползва от изпусната топка на вратаря на гостите и с премерен удар с левия крак насочи кълбото в мрежата на врачани.

Направилият официален повторен дебют за ЦСКА Фернандо Каранга прати топката в мрежата в края на първата част, но попадението бе отменено заради засада.

През второто полувреме ЦСКА продължи да търси трети гол, като той падна в 61-ата минута. Тибо Вион вкара с уникален шут от 30 метра в горния десен ълъл на вратата и резултатът стана класически.

“Контролирахме мача, показахме някои добри неща, най-вече в офанзивен план, но има и какво да променим. Не съм изненадан от представянето на Вион, защото той е много добър играч и направи добра подготовка. Но не очаквах да вкара два гола”, каза наставникът на ЦСКА Нестор Ел Маестро.