ЦСКА представи отбора с разгром над Ботев Вр

0
0
368

ЦСКА разгроми Ботев (Враца) с 4:0 в последната си контрола от предсезонната подготовка, в мач игран на стадион “Българска армия”.

Срещата започна отлично за армейците и още в 5-ата минута Яник Уайлдшът проби мощно по лявото крило и центрира остро в наказателното поле, където Гонсало Виера в опита си да изчисти топката си отбеляза автогол. ЦСКА продължи да атакува и в 37-ата минута Феде Варела отмъкна топката малко пред наказателното поле на врачани и веднага подаде към влезлия преди малко Радослав Живков. Той от своя страна напредна и върна към аржентинеца, който се разписа за 2:0. Секунди преди края на първата част червените направиха резултата класически. Отново доброто взаимодействие между Радослав Живков и Федерико Варела даде резултат, като този път към разиграването се включи и Йоан Баи. Крилото на ЦСКА успя да изведе с хубав пас Живков, който отново по земя върна към Варела. Полузащитникът успя да реализира второто си попадение в мача от сходна позиция, като при първия си гол, и да покачи до 3:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

Непосредствено преди началото на второто полувреме се проведе и официалното представяне на ЦСКА за новия футболен сезон 2021/2022 година, което не се осъществи преди срещата поради токов удар в “Борисовата градина”.

През втората част армейците продължиха да доминират на терена, като старши треньорът Любослав Пенев отново направи много промени в състава и даде шанс за изява на почти всички свои налични футболисти. В 71-ата минута Федерико Варела оформи своя хеттрик. Младият Асен Дончев центрира към наказателното поле на Ботев. Жеферсон пропусна топката, но зад него Варела успя да отправи удар с глава, с който да вкара кълбото във вратата гостите, с което оформи крайния резултат 4:0.

Следващият мач на ЦСКА е на 17 юли (събота), когато тимът ни излиза срещу Лудогорец в сблъсък за Суперкупата на България. Двубоят ще се играе на Националния стадион “Васил Левски” и е с начален час 20.30 часа.

“Победата си е победа, играхме добре и стилът, който искаме да налагаме, се получава. Когато играем добре, головете идват. За две седмици момчетата се справиха отлично, много изпълнителни, повече не може да се желае.
Готови сме и свършихме отлична работа, но остава още една седмица и ще има неща, които да доуточним. Подготвяме се и сме много добре. Травмите на контузените са отпреди. Те не са мускулни, вървят много добре, долекуваме от миналия сезон.
Отворена е селекцията, очакваме още попълнения. Антов е тук, игра през второто полувреме, ако има нещо ново, ще съобщим. Жорди Кайседо също е от ЦСКА, тук е. Как разузнаваме Лудогорец и какво разузнаваме си е наша работа”, обяви треньорът на ЦСКА Любо Пенев.