ЦСКА сломи поляци в Турция

0
0
533

ЦСКА победи с 3:2 Гурник Забже (Пол) във втората си контрола от лагера в Турция. Двубоят се игра на терена на петзвездния хотелски комплекс “Кая Палазо” в курорта Белек, където е и базата на „армейците“. Извън състава останаха Густаво Бусато и новото попълнение Тобиас Хайнц. Норвежкият полузащитник е с вирусна инфекция и треньорът Саша Илич предпочете да го запази. Това беше втора контрола за столичани, които на старта в Турция паднаха от японци.

ЦСКА поведе още в 40-ата секунда на проверката, когато Браян Морено бе изведен сам срещу вратаря и го преодоля за 1:0.
В 12-ата минута Морено отново преодоля вратаря Биелица, но защитник успя да изчисти от голлинията. В 24-ата минута колумбийският нападател спечели дузпа за „червените“, след като бе фаулиран от противников играч. Иван Турицов застана зад топката и с лекота покачи на 2:0.
Четири минути по-късно Гурник намали резултата чрез Симон Влодарчик. Той получи пас успоредно на голлинията и засече във вратата за 2:1.

През второто полувреме играта бе равностойна. В 60-ата минута играч на поляците получи червен картон, след като Ерик Янжа настъпи Тибо Вион в центъра на терена и получи втори жълт картон. След намесата на Саша Илич съдията остави бранителя на терена.
В 80-ата минута Гурник стигна до изравнителен гол. Махмутович не се намеси убедително и Влодарчик получи асистенция пред опразнената от Евтимов врата.
ЦСКА стигна до успех в последната атака в мача. Тибо Вион центрира от пряк свободен удар, а Мено Кох с глава направи резултата 3:2.

ЦСКА – Гурник Забже (Пол) 3:2 (2:1) 1:0 Браян Морен (1) 2:0 Иван Турицов (25-дузпа) 2:2 Шимон Влодарчик (29 и 80) 3:2 Мено Кох (90)

Стартов състав на ЦСКА: Димитър Евтимов, Галин Минков, Амос Юга, Юрген Матай, Иван Турицов, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Лазар Туфегджич, Марселино Кареасо, Браян Морено, Маурисио Гарсес

През второто полувреме в игра влязоха: Мено Кох, Брадли де Нойер, Енес Махмутович, Кристиан Петров, Тибо Вион, Жеферсон Телес, Илиан Антонов, Енес Махмутович, Павел Жабов, Радослав Живков.