0
0
220

Царско село реализира пореден изходящ трансфер след промоцията си в елита. Бразилецът Андерсон Кордейро вече е част от испанския Фуенлабрада под наем с опция за закупуване. Отборът играе в Сегунда дивизион, като миналата година завърши на 11-а позиция. Двата клуба и играча постигнаха договорка и Андерсон замина за Испания, където се присъедини към новите си съотборници.

От Фуенлабрада вече обявиха трансфера на бразилския футболист. Преди няколко дни 22-годишният футболист изигра и последния си мач с екипа на Царско село при домакинското равенство срещу Черно море – 0:0. Футболистът пристигна в България през юли 2019 г. от бразилския Таубате. През първия сезон в елита той изигра 23 мача и отбеляза едно попадение.

През изминалия сезон Андерсон игра в 30 мача и вкара 7 гола. Продажбата на Андерсон е четвърта от влизането на Царско село в елита. Преди това бяха трансферирани Родни Антуи в Египет, Уесли Ната в Литва, Дилан Мертенс на Ботев (Пловдив).

Снимка: Царско село