България на 2-ро място на Световното по волейбол

Волейбол

0
0
521

България на 2-ро място на Световното по волейбол. Българските волейболисти се прибират достойно със сребърен медал, след като отстъпиха на Полша на финала на Световното първенство по волейбол за юноши до 19 години. Двубоят завърши с резултат 0:3 (20:25, 19:25, 19:25).

Това все пак е огромен успех за нашенците, тъй като за първи път се прибират от първенство при подрастващите от 2003-а година насам. Припомняме, че България беше световен шампион през 1991-а година в Кайро.

Българският отбор се представи добре в мача срещу Русия вчера, но днес Полша успя да надделее над волейболистите ни на финалната среща на Мондиал 2021.

Двубоят започна равностойно, като равенството се запази до 6:6, след което поляците поведоха с 8:6. Отлична тройна българска блокада изравни резултата при 11:11. България поведе с 12:11 след нов мощен сервис на Александър Николов и грешка на поляците. Владимир Гърков изведе България напред с 13:12, а след това атака на Лазар Бучков през центъра доведе до 14:13.

Полша успя да поведе с 18:15, след като Владимир Гърков атакува в аут. Мартин Стоев побърза да вземе прекъсване за България. “Дружина полска” стигна до геймбол при 24:19. Алекс Николов успя да намали резултата до 20:24. Накрая Полша спечели първата част с 25:20.

Във втората част последваха промени в състава от треньора Мартин Стоев, който вкара в игра Венислав Антов като диагонал на разпределителя. Георги Татаров зае мястото на посрещач, а капитанът Владимир Гърков остана сред резервите.

Поляците поведоха в началото на втората част, но България изравни при 5:5. Българите поведоха със 7:5 и това накара треньорът на поляците Махал Бакиевич да направи прекъсване за полския тим. В края на мача последва успешна атака на Новик Титус и 17:13 за “Дружина полска”. Полският отбор отбеляза още 5 точки при 22:17 след атака на Якуб Майчерик Полша излезе победител и спечели втората част с 25:19.

В началото на третата част Мартин Стоев върна Георги Татаров като диагонал. Венислав Антов остана резерва, а Владимир Гърков се завърна в игра.

“Дружина полска” стигна до успех в третата част с 25:19 и във финалната среща с 3:0 гейма.

Снимка: Българска волейболна федерация