Кайри се развихри с 40 точки срещу Никс

0
0
292

Бруклин Нетс победи трудно като домакин Ню Йорк Никс със 114:112 и излезе начело в Атлантическата дивизия. Бруклин, които спечелиха 21 от последните си 25 мача в НБА, бяха в поредна среща без един от лидерите си Кевин Дюрант. Привлеченият наскоро Блейк Грифин получи почивка за този двубой, а друг от звездите на тима Джеймс Хардън, който пропусна последните два мача поради контузия, започна мача като титуляр, но престоя на игрището само 4 минути, преди отново да напусне контузен.
В тяхно отсъствие се развихри Кайри Ървинг, който отбеляза 40 точки, 2 борби и 7 асистенции. Това бе 4-и мач през сезона за Ървинг, в който той отбелязва 40 или повече точки. Ветеранът Джеф Грийн се разписа с 23 т. (включително решаващите 2 за победата) и 4 борби, а Джо Харис завърши с 16 и 8 овладени топки. Ализе Джонсън се отличи с 12 т. и 7 борби от резервната скамейка, а друго от новите звездни попълнения на “мрежите” ЛаМаркъс Олдридж реализира 8 т., 6 борби, 2 асистенции и 2 чадъра.
За Никс отново блесна най-полезният им баскетболист през този сезон Джулиъс Рандъл. Той записа четвъртия си трипъл-дабъл за сезона с отбелязаните от него 19 т., 15 борби и 12 асистенции. АрДжей Барет се отчете с 22 т. и 4 борби, а Реджи Бълок добави 21 т., 3 борби и 2 асистенции. Ветеранът Дерик Роуз се включи с 16 т. и 3 асистенции от скамейката, но и това не попречи на Ню Йорк да запише четвърта загуба в последните си пет мача. С това Никс се сринаха до 8-мо място в Източната конференция, което поставя участието им в плейофите под въпрос.

Класиране в НБА след изиграните срещи от тази нощ:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Филаделфия 76 (35-16), Бруклин Нетс (34-16), Бостън Селтикс (25-25), Ню Йорк Никс (25-26), Торонто Раптърс (20-30)
Югоизточна дивизия: Атланта Хоукс (26-24), Маями Хийт (26-24), Шарлът Хорнетс (25-24), Вашингтон Уизардс (17-32), Орландо Меджик (17-33)
Централна дивизия: Милуоки Бъкс (32-17), Индиана Пейсърс (22-26), Чикаго Булс (20-28), Кливланд Кавълиърс (18-32), Детройт Пистънс (15-35)

Западна конференция
Северозападна дивизия: Юта Джаз (38-12), Денвър Нъгетс (31-18), Портланд Трейл Блейзърс (30-19), Оклахома Тъндър (20-30), Минесота Т’уулвс (13-38)
Тихоокеанска дивизия: Финикс Сънс (35-14), ЛА Клипърс (33-18), ЛА Лейкърс (31-19), Голдън Стейт Уориърс (23-27), Сакраменто Кингс (22-29)
Югозападна дивизия: Далас Маверикс (28-21), Мемфис Гризлис (24-23), Сан Антонио Спърс (24-24), Ню Орлеанс Пеликанс (22-27), Хюстън Рокетс (13-37)