Бразилия с лекция над Корея

0
0
219

Бразилия се класира за четвъртфиналите на Световно първенство за осми пореден път, след като победи Република Корея с 4:1. В спор за полуфиналите бразилците ще се изправят срещу вицешампиона от предишния шампионат в Русия – Хърватия – “ватрените” елиминираха Япония след дузпи, а корейците отпаднаха от турнира.
Една от големите звезди на Бразилия Неймар се завърна в игра след контузията, която претърпя в първия мач в Катар. Той бе в титулярния състав и отбеляза 76-ия си гол за националния отбор на родината си, доближавайки се на един от рекорда на легендарния Пеле.

Бразилците изиграха много силно първо полувреме и напълно доминираха до почивката, вкарвайки всичките си четири попадения в мача. Винисиус Жуниор даде преднина на бразилския състав още в седмата минута на двубоя на стадион „974“ в Доха. Той получи топката при пробив на Рафиня и от близко разстояние я прати в горния десен ъгъл на вратата на Република Корея за 1:0.

Бразилците получиха правото да изпълнят дузпа след опасна игра на У-йон Джун в 11-ата минута. Неймар бе точен от бялата точка и покачи на 2:0 в 13-ата минута. Ин-бом Хван завърши обещаваща атака за корейците в 17-ата минута, но не успя да преодолее Алисон.
Бразилия увеличи аванса си в 29-ата минута, когато Тиаго Силва пусна към Ричарлисон, който със страхотен удар направи резултата 3:0. Четвъртият гол във вратата на Република Корея падна седем минути по-късно. В 36-ата Лукас Пакета преодоля Сюн-Гю Ким за 4:0. Стражът на корейския тим обаче се справи отлично при изстрел на Ричарлисон в четвъртата минута на добавеното време на първата част.

През второто полувреме бразилците намалиха оборотите, а в началните моменти след почивката Република Корея можеше да върне едно попадение чрез Хюн-мин Сон. Той оправи добър удар в 48-ата минута, но Алисон внимаваше и спаси. Бразилецът Рафиня пък преодоля няколко бранители в 55-ата минута и стреля към вратата на корейците, но Сюн-Гю Ким отрази удара му. Пак стражът на корейците предотврати попадение на Рафиня седем минути по-късно при нова атака за Бразилия.
Влезлият като резерва Сюн-Хо Пайк намали аванса на бразилците в 76-ата минута. Пайк се разписа след силен удар от дистанция за 1:4.
В последните десетина минути селекционерът на Бразилия Тите смени вратаря Алисон с Вевертон, а Неймар също седна на резервната скамейка.

Бразилия – Република Корея 4:1 (4:0)
голмайстори: 1:0 Винисиус Жуниор 7, 2:0 Неймар 13 (дузпа), 3:0 Ричарлисон 29, 4:0 Лукас Пакета 36, 4:1 Сюн-хо Пайк 76
главен съдия: Клеман Тюрпен (Франция)
стадион: “974” (Доха), зрители – 43 847
Бразилия: Алисон (80-Вевертон), Едер Милитао (63-Дани Алвеш), Тиаго Силва, Маркиньос, Данило (72-Бремер), Каземиро, Лукас Пакета, Неймар (81-Родриго), Винисиус Жуниор (72-Габриел Мартинели), Рафиня, Ричарлисон
Република Корея: Сюн-Гю Ким, Мун-хван Ким, Мин-дже Ким, Юн-гуон Ким, Джин-су Ким (46-Чхул Хон), Дже-сон Ли (74-Кан-ин Ли), У-йон Джун (46-Джун-хо Сон), Ин-бом Хван (65-Сюн-хо Пайк), Хюн-мин Сон, Хее-чан Хван, Гуе-сун Чхо (80-Уиджо Хван)