Бразилия – Испания на финала на футболния турнир в Токио

0
0
308

Бразилия и Испания ще определят новия олимпийски шампион по футбол. След като по-рано днес “Селесао” стигна до големия мач, сега и “Ла фурия” направиха същото, но по-малко драматично.

Иберийците победиха домакините от Япония с 1:0 след продължения. Резервата Марко Асенсио отбеляза единствения гол в мача с прекрасен шут в 115-ата минута. Така в битката за златото на 7 август “Ла Фурия роха” ще се изправи срещу настоящия олимпийски шампион. Японците пък ще спорят с Мексико за бронзовите медали.

В 5-ата минута капитанът на гостите Микел Мерино игра с глава, но ударът му мина над вратата. В следващите минути последваха няколко шута на испанците, като всички те бяха блокирани. В 31-ата Микел Оярсабал стреля в близост до вратата, като прати топката в аут. В 43-ата Такефуса Кубо направи опасен пробив, с който си спечели корнер. В 51-ата Дайчи Хаяши стреля от границата на наказателното поле, като ударът му прелетя твърде високо. В 55-ата съдията отсъди дузпа за фал на Мая Йошида срещу Мерино, но при преглеждането с ВАР видя, че испанецът е изритал защитника, и затова отмени решението си. В 61-ата минута играчите на “Ла Фурия” отново поискаха дузпа за игра с ръка на Хироки Сакай, но топката се удари първо в крака му и така реферът не уважи претенциите им. В 78-ата Унай Симон спаси опасен изстрел на Кубо. В 88-ата Ко Итакура блокира шут на Мартин Субименди. Секунди по-късно непокритият Рафа Мир стреля от малък ъгъл, но Косей Тани изби в корнер. В оставащите минути на редовното време Оярсабал и резервата Марко Асенсио се отчетоха с пропуски. Така и в третия мач между двата отбора на олимпиада Испания не успя да вкара гол в 90 минути.

В 101-ата минута резервата Дайзен Маеда стреля с глава, но го направи неточно. В 105-ата Мир също игра с глава, но ударът му не затрудни Тани. В 111-ата гостите устояха на няколко съперникови шута и запазиха мрежата си суха. В 115-ата дойде и победният гол на Асенсио, който се разписа със страхотен изстрел.