Класика на Копа Америка: Аржентина и Бразилия на финала

0
0
282

Типичната класика се заформи на Копа Америка – Аржентина и Бразилия стигнаха големия финал. “Гаучосите” втори се класираха за битката за титлата, след като победиха Колумбия след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора си размениха по един гол, но при изпълнението на дузпите аржентинците се оказаха по-точни – с 3 срещу 2 попадения на съперниците им. В национален герой се превърна вратарят на Астън Вила Емилиано Мартинес с три спасени удара.

Така Лео Меси ще е на четвърти финал в Копа Америка, като досега е загубил и трите.
По-рано през седмицата бразилците, които победиха Перу с 1:0. Решителният мач от турнира ще се проведе на 11 юли на стадион “Маракана” в Рио. Ден по-рано перуанците и колумбийците ще се срещнат в битка за третото място.

А аут за големия мач е бразилският нападател Габриел Жезус, след като бе наказан за два мача от Южноамериканската футболна конфедерация КОНМЕБОЛ. Офанзивният футболист на Манчестър Сити бе изгонен за грубо нарушение срещу Еуженио Мена при победата над Чили с 1:0 в четвъртфиналите в петък. Той не взе участие при полуфиналния успех над Перу. Жезус бе и глобен с 5000 долара, споделиха от КОНМЕБОЛ. 24-годишният Жезус видя червения цвят на картона в 48-ата минута, само две минути след като Лукас Пакета изведе Селесао срещу Чили. Пакета донесе успеха и над Перу, където Евертон бе заместник на Жезус.