Брайтън детронира Ливърпул за ФА Къп

0
0
172

ФА Къп ще има нов носител! Това стана ясно, след като Брайтън детронира Ливърпул след обрат с 2:1 у дома. Така кризата в гранда беше задълбочена.

“Мърсисайдци” стартираха доста по-добре и в четвъртата минута бяха близо до попадение. Изстрел на Салах в близкия ъгъл бе избит от голлинията. Четвърт час след началаото Алексаднър-Арнолд пък трябваше да се намесва пред другата врата, за да предотврати гол ва Фъргюсън. Малко по-късно Алисон се справи с изстрел на Митома. Салах пък бе изведен сам срещу вратаря от Елиът, но стреля покрай вратата.

След половин час игра Ливърпул все пак поведе. Салах намери Елиът, който с нисък удар откри резултата. Мърсисайдци не запазиха преднината си дълго. Домакините изравниха с известна доза късмет в 39-ата минута. Опит за изчистване на Александър-Арнолд прати топката на крака на Лампти, който стреля от дистанция, топката се отклони в Дънк и не остави шансове на Алисон.

През второто полувреме двата отбора не създадоха много интересни положения, а в третата минута на допълнителното време Первис Еступинян асистира за японеца Митома, който технично си спря топката и веднага я прати във вратата на Ливърпул за крайното 2:1.
Брайтън постигна втори пореден успех срещу Ливърпул във всички турнири, след като преди две седмици разби “червените” с 3:0 в мач от Висшата лига.