Бой по трибуните отбеляза столичното дерби между Локо и Славия

0
0
79

Локо Сф победи Славия с 1:0 след близо седемгодишно прекъсване. Последното дерби между тези два столични тима бе изиграно на 8 ноември 2014 година, след което “железничарите” дълго време се лутаха из по-ниските нива на родния футбол, но този сезон най-сетне се завърнаха в елитната ни дивизия.
“Червено-черните” сложиха край на серията на съперника от пет поредни мача без загуба и същевременно удължиха своята такава до четири двубоя.

Най-интересното нещо през първото полувреме не бе на терена, а на трибуните на Националния стадион. Четвърт час след началото на мача агитките на двата тима си спретнаха меле по трибуните, като тази на символичните домакини от Локо атакува славистите. Това принуди съдията Драгомир Драганов да спре мача. докато полицията и стюардите разтърват феновете. Те пък заформиха масово меле, налагайки се през оградата с пръчки и юмруци, а боят бе допълнен с мятане на всякакви предмети.

След като всичко приключи по трибуните, Георги Вълчев (39) от “белите” бе изгонен за удар срещу Божидар Кацаров. При съприкосновението между двамата от главата на Кацаров потече кръв, а след консултация с ВАР съдията изгони Вълчев
Локо стигна до победния си гол десет минути след началото на второто полувреме. Октавио си поведе топката добре пред наказателното поле и стреля между няколко играчи, отбелязвайки в долния ляв ъгъл на новоизлюпения национал Светослав Вуцов за 1:0.
В класирането Локо събра 12 точки и се изкачи до седмото място, докато Славия е на трето със 17 т.