Ботев Пд взе “Битката за Тракия”

0
0
282

Ботев Пд постигна първа победа след подновяването на сезона във футболната Първа лига, след като „канарчетата“ надиграха Берое с 1:0 като домакин в среща от 21-ия кръг на шампионата. Единственото попадение в мача реализира Па Конате в 30-ата минута и по този начин донесе дебютен успех в официален двубой за новия наставник на „жълто-черните“ Бруно Балтазар. С триумфа в “Битката за Тракия” Ботев събра 23 точки и се утвърди на 10-то място в класирането, изпреварвайки с 3 точки състава на Берое, с който до момента делеше тази позиция. „Заралии“ остават 11-и в подреждането с 20 пункта.

Първата възможност за гол в срещата се откри пред състава на домакините. В 7-ата минута Точукву Нади изведе по отличен начин Уме Емануел зад защитата на Берое, но нигерийският нападател не съумя да нанесе точен завършващ изстрел.
Малко след това Антоан Бароан се озова на изгодна позиция в наказателното поле на гостите и стреля с десния крак, но Иван Караджов спаси.
В 29-ата минута играчите на Николай Киров отговориха с далечен шут на Тонислав Йорданов, който срещна крака на Роберто Пунчец и излезе в корнер. Последва късо изпълнение на ъгловия удар и остро центриране отдясно, Вини Трибулет засече от границата на вратарското поле, но Хидайет Ханкич демонстрира добър рефлекс и парира удара, а след това се справи и при добавката на Педро Сантана.
В ответната атака Ботев поведе в резултата. Па Конате се измъкна от защитата на гостите отляво в наказателното поле и с точен изстрел по диагонала преодоля Иван Караджов за 1:0.
В 43-ата минута отбраната на „заралии“ отново не бе добре подредена и Антоан Бароан опита удар с левия крак, но топката не намери целта и така домакините се оттеглиха на почивката с гол аванс.

През втората част Берое взе инициативата и тимът на Николай Киров владееше повече топката, но трудно създаваше ситуации пред вратата на „канарчетата“.
Десет минути след подновяването на играта влезлият като резерва Серкан Юсеин стреля от около 20 метра, но шутът на бившия играч на Ботев (Пловдив) бе слаб и не затрудни Хидайет Ханкич.
В 71-ата минута Уме Емануел се измъкна от защитата на гостите, финтира Иван Караджов и реализира в опразнената врата, но попадението бе отменено заради засада на нигериеца.
В 83-ата минута резервата на Ботев Мартин Секулич можеше да сложи точка на спора, възползвайки се от грешка при изнасянето на Берое, но ударът на хърватина бе спасен от стража на Берое. Малко след това и капитанът на “канарчетата” Тодор Неделев завърши с опасен изстрел бърза контраатака на своя тим, но топката не намери очертанията на вратата.
До края на срещата играчите на Николай Киров потърсиха изравняването с удари от дистанция на Спас Георгиев и Вини Трибулет, но Ханкич се справи и в двата случая и така “жълто-черните” се поздравиха с успеха.
В следващия кръг Ботев (Пловдив) гостува на Черно море, а Берое е домакин на столичния Септември.

Ботев (Пловдив) – Берое 1:0 (1:0)
1:0 Па Конате 30
стадион: „Футболен комплекс Ботев 1912“, Пловдив
главен съдия: Ивайло Ненков
жълти картони: Хидайет Ханкич (Ботев Пловдив); Сана Гомес, Божидар Пенчев (Берое)
Ботев: Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм, Точукву Нади (81 – Самуел Супрайен) , Николай Минков, Антоан Бароан (81 – Мартин Секулич), Дилан Мертенс, Уме Емануел (73 – Абдулайе Траоре), Тодор Неделев (90 – Красиан Колев)
Берое: Иван Караджов, Густаво Каскардо, Сана Гомес, Макс Челич, Йоан Бауренски (46 – Серкан Юсеин), Калоян Кръстев, Педро Сантана, Георги Динков (69 – Спас Георгиев), Симеон Мечев (59 – Божидар Пенчев), Вини Трибулет, Тонислав Йорданов

Снимка: Ботев Пд