Ботев Пд стигна 1/8-финал за купата

0
0
1653

Ботев Пд се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България, след като победи третодивизионния Черноморец (Балчик) с 3:0 като гост. „Жълто-черните“ имаха игрово преимущество през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха след две попадения на Елвис Ману и един гол на Дилан Мертенс. По този начин играчите на Желко Копич продължават напред към следващата фаза на турнира, където ще срещнат столичния Славия.

Срещата в Балчик започна отлично за отбора на Ботев, който откри резултата още във втората минута. Па Конате получи по лявото крило и комбинира с Елвис Ману в наказателното поле, където нидерландският нападател финтира защитник и завърши технично по земя в далечния ъгъл на Иван Иванов за 1:0.
В 23-ата „канарчетата“ удвоиха аванса си. Ману реализира второто си попадение, след като засече по перфектен начин с глава центриране на Антоан Бароан отляво.
До края на първата част гостите от Пловдив можеха да реализират и още голове, но пропуски направиха Па Конате, останал сам срещу вратаря на Черноморец (Балчик), както и Емануел Току, чийто удар от пряк свободен удар мина на сантиметри над напречната греда на домакините.

В средата на втората част играчите на Желко Копич сложиха точка на спора с трето попадение. В 68-ата минута Дилан Мертенс се разписа с мощен удар от дъгата на наказателното поле, който не остави шансове на стража на домакините Иван Иванов и по този начин оформи крайния резултат.
Така Ботев продължава напред към 1/8-финалите в турнира за Купата на България, където ще се изправи срещу “белите”‘”. Срещата е на 3 декември (събота) от 12:00 часа на стадион „Александър Шаламанов“ в столичния квартал „Овча купел“.

Снимка: Ботев Пд