Бостън Брюинс сразиха лидерите в дивизията

0
0
303

Бостън Брюинс постигна престижна домакинска победа с 6:3 срещу лидерите в Източната дивизия на НХЛ Вашингтон Кепитълс. Успехът бе четвърти пореден за Бостън, като те взеха частичен реванш от съперника за разгромното 1:8 само преди седмица. Това бе четвърта победа на “мечоците” срещу този съперник в общо седем двубоя дотук през кампанията, с което запазиха преднината си от четири точки пред Ню Йорк Рейнджърс за четвъртото място в дивизията.

Крилото на домакините Брад Маршан записа 4 точки за успеха, с което достигна границата от 700 пункта през кариерата си в НХЛ. Той излезе на четвърта позиция във временното класиране по системата гол + пас с 54 точки (23 гола + 31 асистенции), където са още съотборниците от Торонто Мейпъл Лийфс Остин Матюс (33 гола + 21 асистенции) и Мичел Марнър (14 гола + 40 асистенции). С три точки се отличи центърът Патрис Бержерон, който отбеляза две попадения и даде една асистенция. Останалите два гола за тима бяха дело на чеха Давид Крейчи, а неговият сънародник Давид Пастрняк изпъкна с цели три асистенции за успеха. Финландският страж на Бостън Туука Раск също бе на ниво, отразявайки 30 шайби за победата.

Неговият колега на вратата на Вашингтон Витек Ванечек спаси 22 удара към мрежата си, но допусна 5 гола, които се оказаха фатални за загубата на неговия отбор. Ти Джей Оши вкара две от трите попадения за Вашингтон, а другото бе дело на Антъни Манта. С две асистенции се разписа Никлас Бакстрьом, а Александър Овечкин не успя да се разпише, с което остава със 730 попадения през кариерата си, само на един гол от петия във вечната ранглиста на НХЛ Марсел Дион.