Борусия Д удължи кризата в Челси

0
0
290

Борусия Дортмунд сломи Челси с 1:0 в първи осминафинален сблъсък в Шампионската лига, игран на стадион “Сигнал Идуна Парк”. Тека немците удължиха кризата в състава на англичаните, които дори наеха специален психилог.

Двата отбора редуваха атаки към двете врати още от самото начало, малко след изтичането на четвърт час игра Тиаго Силва вкара топката в мрежата зад Георг Кобел. Капитанът на Челси обаче се опита да влезе в кожата на Диего Марадона и “вкара” с ръка, заради което голът беше отменен, а той получи жълт картон.

Карим Адейеми беше блокиран, а малко след това Себастиен Алер намери мрежата на “английската” врата, но от нейната външна страна. Отговорът на Челси заслужаваше внимание: Жоао Феликс беше много близо до попадението, но снарядът му профуча над напречната греда.

В 38-ата минута Феликс беше още по-близо до гола и очевидно настройваше мерника си. Този път той финтира защитник, излезе очи в очи с Кобел и би с левия крак, но право в напречната греда! От своя страна Борусия се втурна в атака и отвърна с тупалка покрай левия страничен стълб на Мариус Волф.

След почивката Челси показа по-голяма енергия и на няколко пъти затрудни отбраната на германците, но тя се справи. Десетина минути след рестарта Рийс Джеймс стреля страховито в горния десен ъгъл от пряк свободен ъгъл, но Кобел спаси атрактивно. Кепа отказа Юлиан Брандт, а малко по-късно отново Кобел се оказа последна преграда пред Джеймс.

В 63-ата минута заложилият на контраатаки през последните минути Дортмунд откри резултата. Карим Адейеми профуча покрай Енцо Фернандес и търкулна топката зад Кепа.

Петнайсетина миунти след това Емре Джан спаси своите от сигурен гол, изчиствайки топката на голлинията след шут на включилия се в атака Калиду Калибали.

В 95-ата минута Енцо Фернандес отправи страхотен фалцов удар в горния десен ъгъл, но Кобел спаси, за да се намеси адекватно и малко след това!

Статистиката в края на мача показа 8:2 точни удара в полза на Челси (при общо 18:14 голови възможности за гостите), но вратарят Кобел и защитата пред него имаха отличен ден.

Реваншът между двата отбора е на 7 март на стадион “Стамфорд бридж” в Лондон.

Борусия Дортмунд – Челси 1:0
1:0 Карим Адейеми – 63