Уест Хем завърза битката в Англия след победа над Ман Юнайтед

0
0
253

Манчестър Юнайтед загуби с 0:1 като гост срещу Уест Хем в двубой от 35-ия кръг във Висшата лига на Англия. В грешник се превърна Давид де Хеа, който малко преди изтичане на половин час игра, направи груба грешка след удар на Саид Бенрахма и топката влезе във вратата на 20-кратните шампиони на Англия. Испанецът също така стана вратарят с най-много изиграни двубои с екипа на “червените дяволи”.

През втората част попадение на Михаил Антонио от домакините беше отменено заради засада, а стражът Лукас Фабиански се намеси решително след нови удари на Антъни и Маркъс Рашфорд.
След това поражение Юнайтед е на четвърто място във временното класиране с актив от 63 точки, докато Уест Хем има 37 точки на 15-та позиция. Ливърпул обаче е пети с 62 т., като е с мач повече от Юнайтед. Заветното четвърто място дава право на участие в следващото издание на Шампионската лига. За там са сигурни лидерът Ман Сити с 82 т. и Арсенал с 81 т. Третият Нюкасъл е с 65 т. и мач по-малко от Ливърпул.

След мача мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг подкрепи Де Хеа след грешката му при гола.
“През първото полувреме играхме доста добре и създадохме много положения, но съперникът се възползва от първия шанс. Разбира се, разочарован съм от резултата, както и след мача с Брайтън. Ние сами сме си виновни за поражението. Сега имаме свободна седмица за първи път след Коледа, трябва да се възстановим, защото второто полувреме и в двата последни мача играхме под нивото си. Грешките са част от футбола, в този отбор трябва да можеш да се справиш с тях и да дадеш отговор, защото това е колективен спорт. През целия сезон Де Хеа има повече сухи мрежи от други, постигнахме това като отбор. Грешки се случват, това е футбол, но всеки трябва да носи отговорност за тях“, каза Тен Хаг. Наскоро нидерландецът призна, че някои от играчите му не се влагат на 100%.