Биатлонистите са 14-и за Световната купа в Чехия

0
0
321

Биатлонистите по смесената щафета на България на 4 по 6 км по биатлон завърши на 14-о място в Световната купа в чешкия зимен център Нове Место. Българите в състав Милена Тодорова, Даниела Кадева, Владимир Илиев и Димитър Герджиков допуснаха една наказателна обиколка, използваха 13 допълнителни патрона и финишираха на 5:18,3 минути след победителя Норвегия.
Тодорова направи чудесен първи пост и предаде шеста, Кадева също се справи добре и Илиев стартира от десета позиция. Най-добрият български състезател използва три допълнителни патрона и предаде седми, но на последен пост Герджиков влезе в наказателен рунд след първата си стрелба, което изпрати българите 14-и в крайното класиране.
Световният шампион Норвегия в състав Тирил Екхоф, Марте Олсбу Ройзеланд, Тарей Бьо и Йоханес Тингес Бьо триумфираха категорично, след като изминаха трасето за 1:01:24,1 часа и използваха само четири допълнителни патрона в общо осемте стрелби. Още след първите два женски поста Норвегия имаше преднина от минута пред останалите състави, след което братята Бьо продължиха отличното представяне. На второ място на 1:08,7 мин. финишира квартетът на Италия с 10 допълнителни патрона, а на трето място е Швеция с пасив от 1:22,7 минути също с 10 допълнителни патрона. Трите отбора не допуснаха наказателна обиколка. В топ 6 за Световната купа са още Франция, Украйна и САЩ. Само 15 от общо 25 стартирали отбора завършиха състезанието.

Норвегия води за малката Световна купа в дисциплината. Скандинавците са с 228 точки след пет от шестте състезания за сезона. В класирането следват Франция с 211 т., пред Швеция със 198 т. и други. България е на 25-а позиция със 75 т.

Снимка: biathlon.bg