Ашли Барти с първа титла на “Уимбълдън”

0
0
346

Ашли Барти триумфира с титлата на най-авторитетния турнир по тенис – “Уимбълдън”. Първата ракета в света се наложи над чехкинята Каролина Плишкова с 6:3, 6:7 (4), 6:3 за 1 час и 56 минути игра. Австралийката вдигна втора купа в надпревара от Големия шлем, след като спечели Ролан Гарос през 2019 г. За Плишкова това бе също първа възможност да завоюва титлата на “Уимбълдън”, но ще трябва да почака още поне година.

Барти доминира в първия сет, поведе с 4-0 и не даде шансове на съперничката си. Във втората част Плишкова стигна трудно до тайбрек, който спечели убедително със 7-4. В 11-ия гейм на втория сет Плишкова на свой сервис поведе с 40-0, но допусна обрат и Барти поведе с 6:5 гейма. Австралийката обаче не успя да издържи на напрежението и не затвърди пробива, поради което се стигна до тайбрек. В третия сет Барти дръпна с 3:0 с пробив във втория гейм и до края на изпусна инициативата.

И двете тенисистки по пътя към финала дадоха само по един сет на своите опонентки. За Барти тази титла стана 12-а в кариерата и четвърта през Сезон 2021. Нейният най-добър резултат на “Уимбълдън” досега бе стигане до четвърти кръг през 2019 г. За победата си тя ще получи 2000 т. за световната ранглиста и 1,7 млн. паунда от наградния фонд.
За титлата при мъжете в неделя излизат Новак Джокович и Матео Беретини.

Снимки: Туитър