Барселона се спъна още на старта в Испания

0
0
234

Барселона направи грешна стъпка още на старта на испанската Ла Лига. Каталунците завършиха 0:0 на своя “Камп Ноу” срещу Райо Валекано. Тимът на Шави Ернандес, който бе подсилен с куп нови играчи, а в това число и „головата машина“ Роберт Левандовски, създаде куп положения, но не успя да стигне до гол. В допълнителното време на срещата Серхио Бускетс бе изгонен, след като получи втори жълт картон за нарушение срещу Радамел Фалкао.

През първото полувреме Барселона контролираше събитията на терена, но липсваше точност в завършващата фаза. Положения пропиляха Левандовски, Рафиня и Усман Дембеле. В добавеното време Райо Валекано можеше да шокира домакините, но Алваро Гарсия бе спрян от Тер Щеген.

След подновяването на играта темпото спадна. Барселона трудно достигаше до чисти възможности за гол и Шави направи смени, като след час игра пусна в игра Ансу Фати, Френки де Йонг и Сержи Роберто.
Левандовски бе близо до откриване на резултата в 82-ата минута, когато Де Йонг открадна топката пред наказателното поле на съперник и намери поляка, но той стреля покрай дясната греда.
Малко преди края Кесие прати топката в мрежата, но бе в положение на засада. В добавеното време Бускетс получи втори жълт картон за нарушение срещу Фалкао. Малко след това 36-годишният колумбийски нападател прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада.