Барселона с гръмка победа в САЩ

0
0
257

Рафиня направи впечатляващ неофициален дебют за Барселона при разгромната победа с 6:0 в контролата срещу Интер Маями. Бразилецът вкара един гол и асистира за други две от попаденията във вратата на американския тим. Много силно впечатление с играта си остави и друго от новите попълнения на каталунците – Франк Кесие. Срещата отстрани изгледа последният нов в тима Роберт Левандовски.

Барселона поведе в 19-ата минута, когато след комбинация между Кесие и Педри, топката стигна до Рафиня, който след това намери Пиер-Емерик Обамеянг, а той я вкара във вратата на Марсман.

Шест минути по-късно Барселона удвои преднината си. След комбинация между Ансу Фати и Алехандро Балде, последният центрира в наказателното поле на Интер Маями, където Рафиня не пропусна да вкара първия си гол за „блаугранас“.

В 41-ата минута дойде втората асистенция на Рафиня в двубоя за гола на Ансу Фати във вратата на Интер Маями.

Титулярните единадесет вдигнаха летвата много високо през първото полувреме, а на полувремето в игра се появи изцяло нов състав, който не искаше да изпуска парата. Гави вкара четвъртото попадение във вратата на Интер Маями в 55-ата минута. В 69-ата минута Мемфис Депай излезе сам срещу вратаря на Интер Маями и покачи резултата на 5:0 за Барселона. Само 60 секунди по-късно Усман Дембеле вкара шестия гол във вратата на Интер Маями.

Барселона (първо полувреме): Марк-Андре тер Стеген – Сержиньо Дест, Андреас Кристенсен, Ерик Гарсия, Алехандро Балде – Нико Гонсалес, Франк Кесие, Педри – Рафиня, Пиер-Емерик Обамеянг, Ансу Фати

Барселона (второ полувреме): Иняки Пеня – Сержи Роберто, Роналд Араухо, Френки де Йонг, Жорди Алба – Гави, Серхио Бускетс, Пабло Торе – Усман Дембеле (79′ Алекс Коядо), Мемфис Депай, Ез Абде (84′ Марк Касадо)