Барселона и Пике се сбогуваха с победа

0
0
287

Отборът на Барселона победи Алмерия с 2:0 като домакин в 13-ия кръг на испанската Ла Лига, което бе и последният мач на „Камп Ноу“ за защитника Жерар Пике, който вече обяви, че планира да прекрати кариерата си.

С успеха, който бе 11-и от началото на сезона, Барселона излезе начело във временното класиране в Испания с 34 точки, на две пред Реал Мадрид, който има мач по-малко. Тимът на Алмерия заема 15-а позиция с 13 точки в актива си.

Попаденията за домакините паднаха през второто полувреме. Усман Дембеле откри резултата в 48-ата минута с прецизен удар, а в 62-ата Френки де Йонг покачи на 2:0. Роберт Левандовски пропусна дузпа за Барселона в седмата минута на срещата, а каталунците имаха и други шансове за попадение през първото полувреме.

35-годишният Жерар Пике започна двубоя с капитанската лента в състава на Барселона. Той бе заменен в 84-ата минута и бе изпратен под бурните овации на станалите на краката фенове, изпълнили „Камп Ноу“ за прощалния двубой на испанския футболист.

Все още не е ясно дали Пике ще играе в последния мач на Барселона преди паузата в първенството и Мондиал 2022 при гостуването на Осасуна през следващата седмица, но това изглежда малко вероятно. Защитникът прегърна всеки от своите съотборници при емоционалното си сбогуване с привържениците на каталунския гранд.

След мача той се обърна към феновете с микрофон в ръка. „Има толкова много любов между Барселона и мен. Време е да си тръгна, но съб убеден, че в бъдеще отново ще бъдем заедно. Вече напуснах и се върнах. Това не е сбогом. Член съм на клуба откакто съм роден и ще умра така“, заяви Пике.

Футболистите на Барселона носеха специални фланелки преди мача, посветени на Жерар Пике.

Друг от капитаните Серхио Бускетс също отдаде дължимото на дългогодишния си съотборник. „Той напуска с изключително наследство. Да играе за Барсеона за него означава повече отколкото за всеки друг. Ще ни липсва“, каза Бускетс.