Кризата в Барса се задълбочи след нова издънка

0
0
239

Кризата в Барселона става все по-осезаема. Доскорошният гранд завърши 0:0 при визитата на слабака Кадис в среща от шестия кръг на испанската Ла Лига. Феновете на каталунците напразно очакваха реакция след равенството 1:1 с Гранада в понеделник, но „блаугранас“ отново разочароваха, като доиграха срещата в намален състав след втория жълт картон на Френки де Йонг в 67-ата минута.

Първата част мина без сериозни опасности пред двете врати, но в началото на втората част Марк-Андре тер Стеген бе принуден да прави спасяване след удар на Алваро Негредо. От другата страна, Мемфис Депай пропусна златен шанс да изведе Барса напред в резултата.

Де Йонг получи спорен втори жълт картон в 67-ата минута, което даде инициативата на домакините и те имаха възможност да стигнат до победно попадение чрез Салви Санчес осем минути преди края на редовното време, която не оползотвориха. Гостите оцеляха в заключителните минути, но това бе поредна издънка, която покачва напрежението върху наставника им Роналд Куман. За финал, наставникът на Барселона бе изгонен в последната минута на двубоя, което означава, че няма да води тима в следващия шампионатен сблъсък – срещу Леванте.
Барса е седма в таблицата с актив от девет точки от пет изиграни срещи, като има само един успех в последните си пет мача във всички турнири. Кадис е 14-и с шест пункта. В следващия кръг Кадис гостува на Райо Валекано.

Снимка: Туитър